19.04.2024, meniny má
10. septembra 2023

V Trnave vyrastie Hokejová akadémia pre ďalšie generácie hokejistov a hokejistiek. Projekt podporil aj riaditeľ SZĽH Miroslav Šatan

V Trnave vyrastie Hokejová akadémia pre ďalšie generácie hokejistov a hokejistiek. Projekt podporil aj riaditeľ SZĽH Miroslav Šatan
Zdroj: FB Trnavský samosprávny kraj
reklama

Približne pred rokom o takomto čase Trnavský samosprávny kraj informoval ako napreduje v príprave výstavby hokejovej haly na Prednádraží v Trnave. Aktuálne už TTSK pripravuje podklady na verejné obstarávanie na zhotoviteľa stavebných prác.

Projekt, v rámci ktorého sa táto investícia zrealizuje, je zameraný na výchovu mladých talentovaných športovcov v nových študijných odboroch.

Výstavba Hokejovej akadémie je o krok bližšie

„V spolupráci so Slovenským zväzom ľadového hokeja máme záujem vychovať nové generácie hokejistov a hokejistiek. Pripravovať ich na výnimočné športové výkony, hru v duchu fair-play i rolu v spoločnosti budeme v novej akadémii. Fungovať bude v rámci našej trnavskej strednej športovej školy. Moderná hokejová hala so zelenou strechou vyrastie na Prednádraží. Pôjde o doteraz najväčšiu investíciu župy do športovej infraštruktúry,“ uviedol ešte minulý rok trnavský župan Jozef Viskupič.

Dodal tiež, že predpokladaná hodnota stavebných prác je viac ako 10 miliónov eur. Župa získala na projekt príspevok od vlády Slovenskej republiky.

reklama
hokejovej

Zdroj: TTSK

Hokejová hala má mať okrem hlavnej zápasovej ľadovej plochy aj menšiu tréningovú plochu, šatne, wellness centrum, posilňovňu, triedy, či zázemie pre pedagógov a trénerov.

„Študenti v akadémii budú prechádzať komplexným procesom od nadobudnutia teoretických znalostí v rámci vyučovacích blokov, cez suchú prípravu, až po tréning na ľade. Možnosť regenerácie vo wellness centre po náročnom tréningovom či zápasovom vyťažení organizmu sa stane novým štandardom, tak ako psychologická podpora a rozvoj mäkkých zručností,“ doplnil riaditeľ Odboru školstva Úradu TTSK Stanislav Pravda.

Budova, ktorá vyrastie na nevyužívaných pozemkoch pri župných školách SPŠ stavebnej D. S. Jurkoviča a SOŠ obchodu a služieb, bude energeticky nenáročná pomocou využitia fotovoltaických panelov.

Zámer vybudovania Hokejovej akadémie v Trnave podporil v uplynulých dňoch aj prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Miro Šatan.

Zdroj: TTSK

Projekt je realizovaný v rámci viacročného plánu župy na výstavbu a modernizáciu telocviční a športovísk pri viac ako desiatke stredných škôl vo všetkých okresoch.

Je výsledkom spolupráce medzi vládou Slovenskej republiky, Slovenským zväzom ľadového hokeja a samosprávnymi krajmi. Na Slovensku vznikne osem takýchto hokejových akadémií a to po jednej v každom kraji.

Zdroj: TTSK

Zdroje: TTSK
Zdieľať na Facebooku