24.06.2024, meniny má
30. decembra 2022

Vandali neprestanú prekvapovať ani ku koncu roka. Spustošili ešte nedokončenú časť Vážskej cyklomagistrály na jej šúrovskom konci

Vandali neprestanú prekvapovať ani ku koncu roka. Spustošili ešte nedokončenú časť Vážskej cyklomagistrály na jej šúrovskom konci
Zdroje: Cyklistický klub AB SEREĎ
reklama

Trnavský samosprávny kraj vynakladá nemalé úsilie na rozvoj športu, pobytu v prírode aj voľnočasové aktivity. Rovnako je to s financovaním. Ani čerpanie eurofondov či vyhlasovanie verejných súťaží nefunguje lusknutím prsta.

Celý proces od prvotnej myšlienky cez výberové konanie na zhotoviteľa až po finalizáciu daného projektu zaberie mnoho času. Preto o to viac zamrzí, ak si ľudia v dnešnej dobe nevážia niečiu snahu a niekoľkomesačnú prácu poškodzujú alebo úplne zničia.

Vandalom sa zrejme zapáčila informačná tabuľa

Práce na Vážskej cyklomagistrále v časti Horný Čepeň – Šúrovce nie sú ešte k dnešnému dňu oficiálne dokončené, no jej prvky sa už stali predmetom vyčíňania neznámych výtržníkov. Tí podľa fotografií zverejnených vo viacerých facebookových skupinách poškodili informačnú tabuľu, ktorá mala slúžiť užívateľom cyklotrasy.

Na základe informácií z diskusie na sociálnej sieti bolo ešte v utorok 27. decembra 2022 na mieste v okolí prístrešku na konci tohto úseku všetko v poriadku. O dva dni neskôr sa už však šírili fotografie, ktoré nepotešia oko žiadneho priaznivca tohto projektu.

reklama
vážska cyklomagistrála

Zdroj: FB Šúrovčania/Miriama Pagáčová

Spomínaný úsek s dĺžkou takmer 2 km stál župu okolo 19-tisíc eur. Celková suma zhotovenia projektu pritom bola na začiatku vyčíslená na takmer 400-tisíc eur. Kvôli vzniknutému poškodeniu tohto príslušenstva bude musieť prísť k jeho oprave, čo bude stáť TTSK opäť ďalšie peniaze navyše.

Podľa informácií TTSK je súčasťou cyklochodníka okrem odpočívadla s krytým prístreškom a lavičkami aj stojan na bicykle a odpadkový kôš. Zostáva nám už len dúfať, že toto bolo posledné pustošenie tejto krásnej cyklotrasy, ktorá môže slúžiť nám všetkým.

Pokiaľ uvidíte kohokoľvek, ako ničí či poškodzuje cudzí majetok, nahláste toto konanie polícii.

Zdroj: Cyklistický klub AB SEREĎ

Zdroj: Cyklistický klub AB SEREĎ

Zdroj: Cyklistický klub AB SEREĎ

Zdroje: seredsity.sk, seredskenovinky.sk, FB Šúrovčania
Zdieľať na Facebooku