27.11.2022, meniny má
28. septembra 2022

Veronika Grainerová dnes vyhráva Majstrovstvá Slovenska v street workoute. Kedysi trpela mentálnou anorexiou

Veronika Grainerová dnes vyhráva Majstrovstvá Slovenska v street workoute. Kedysi trpela mentálnou anorexiou
Zdroj: FB Veronika Grainerová
reklama

V okolí nášho mesta je veľa talentovaných ľudí a jednou z nich je aj Veronika Greinerová z Paty, ktorú naši pravidelní čitatelia už dobre poznajú.

Veronika sa už niekoľko rokov venuje  kalistenike a podarilo sa jej dosiahnuť skvelé úspechy. Dokonca sa vo svojej disciplíne stala aj porotkyňou. K tomuto športu sa dostala, keď mala 18 rokov.

Majsterka Slovenska v street workoute

Na Majstrovstvách Slovenska v Street Workout – Weighted, ktoré sa konali v roku 2021 v Žiline, sa jej podaril fantastický výkon. V spojenej váhovej kategórii žien s cvičeniami zhyb +8 kg, dip +16 kg a drep na jednej nohe +12 kg vtedy obsadila 1. miesto.

Získala tak ďalšiu trofej do svojej zbierky vyznamenaní, ktoré si poctivo vydrela počas šiestich rokov svojej kariéry. Je štvornásobnou majsterkou Slovenska, bronzovou medailistkou z majstrovstiev sveta a iniciovala založenie športového zväzu. O jej skvelých úspechoch si môžete prečítať aj v našich článkoch, napríklad tu a tu.

reklama

Zdroj: FB Veronika Grainerová

Kedysi trpela mentálnou anorexiou

Veronika je dôkazom toho, že cieľavedomosťou a pevnou vôľou možno poraziť aj vlastných démonov. Kedysi totiž trpela mentálnou anorexiou, no dnes patrí v street workoute medzi svetovú špičku.

Psychické problémy začali u Veroniky už v puberte a trvali až do začiatku vysokej školy. Cielenie znižovala príjem kalórií, snažila sa o čo najvyšší výdaj a bránila sa pomoci. Neskôr sa k tomu pridružili aj zdravotné problémy. Do kritického štádia sa dostala, keď mala 20 rokov.

Z anorexie sa jej podarilo dostať práve vďaka cvičeniu a mentálnemu nastaveniu. Šport jej pomohol nielen po fyzickej stránke, ale hlavne po tej mentálnej. Ako trénerka dnes dodáva inšpiráciu aj svojim zverencom. O Veronikinom príbehu si môžete pozrieť aj reportáž z relácie Reflex.

Zdroje: ta3.sk, tvnoviny.sk
Zdieľať na Facebooku