04.03.2024, meniny má
1. decembra 2021

Veronika Greinerová z Paty si z prestížnych Street Workout pretekov v Brne odniesla ďalšiu trofej

Veronika Greinerová z Paty si z prestížnych Street Workout pretekov v Brne odniesla ďalšiu trofej
Zdroj: FB Veronika Greinerová
reklama

V okolí Serede máme veľa ľudí, ktorí tvrdo pracujú na rozvíjaní svojich talentov a záľub. Jednou z nich je aj Veronika Greinerová z Paty, ktorú našim pravidelným čitateľom už ani nemusíme predstavovať. Kalistenike sa venuje už niekoľko rokov, počas ktorých sa jej podarilo dosiahnuť fantastické úspechy a dokonca sa stala vo svojej disciplíne aj porotkyňou.

Najnovšie súťažila v najväčších a najprestížnejších Street Workout pretekoch v Českej republike. Ako sa na nich Veronike darilo tentokrát?

Na konto si pripísala ďalší úspech

Išlo už o 6. ročník, ktorý sa konal od 26. do 28. novembra 2021. Na najväčšom športovom veľtrhu sa stretli streetworkouteri, ktorí si tu zmerali sily v niekoľkých súťažných disciplínach. Po prvýkrát v histórii festivalu sa všetko udialo v jednej hale, čo podľa organizátorov vytvorilo naozaj neskutočnú športovú atmosféru.

Veronika získala vo svojej kategórii fantastické prvé miesto, konkrétne za zhyby (10 kg x 11 opakovaní), dipy (20 kg x 11 opakovaní) a drepy (40 kg x 140 opakovaní).

reklama

„Včera ako porotkyňa, dnes súťažiaca. Stále nemôžem uveriť výsledku. Prvé miesto spomedzi takých silných, doslova železných žien som si v piatok ani len nepredstavovala. A vôbec nejde o miesto, ale o ten pocit, ktorý som zažila pri poslednej disciplíne, pri drepoch. Myslím, že som spolovice zomrela,“ napísala Veronika v statuse.

Zdroj: FB Veronika Greinerová

Zdroj: FB Veronika Greinerová

V Brne bola zároveň porotkyňou

Ako povedala, bol to pre ňu jeden z najbláznivejších víkendov v roku 2021 s minimom spánku, jedla a s únavou na pleciach. Zároveň poďakovala aj organizátorovi Janovi Zdrubeckému z Beat Up Calisthenics GYM. Bez neho by sa na českej workoutovej scéne nepremenili sny na príbehy. Ďakujeme.“

Veronika sa zúčastnila už trikrát na svetovom pohári v Moskve, získala tretie miesto na Majstrovstvách sveta v street workoute 2019 v kategórii stredná váha a taktiež je trojnásobnou majsterkou Slovenska v kategórii Freestyle a Weighted. Preto niet divu, že na súťaži v Brne nezískala len ocenenie, ale doplnila aj hviezdnu porotu.

„A ja opäť gratulujem všetkým. Či už našim Slovákom, ktorí predviedli neskutočné výkony, či už včera alebo dnes, Poliakom aj Čechom. A vlastne gratulujem každému, komu sa v tejto neľahkej dobe podarilo aj napriek prísnym opatreniam prísť súťažiť a užiť si atmosféru na Brneskom výstavišti,“ dodala na záver.

Zdroj: FB Veronika Greinerová

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB Veronika Greinerová
Zdieľať na Facebooku