04.03.2024, meniny má
30. novembra 2023

Vianočné trhy v Nitre prinesú viacero noviniek. Zažite tú pravú vianočnú atmosféru už tento víkend

Vianočné trhy v Nitre prinesú viacero noviniek. Zažite tú pravú vianočnú atmosféru už tento víkend
Zdroj: nitra.dnes24.sk
reklama

Obdobie Advetnu prináša do miest a obcí vianočné trhy. Príjemné stretnutie s rodinou a známymi, chutný vianočný punč a pohoda pri koledách, to všetko zaručia vianočné trhy.

Seredčania si môžu užiť vianočné trhy aj u nás v Seredi, o čom sme vás informovali v našom článku. Ďalšie krásne vianočné trhy sú v Trnave, kam zavíta množstvo ľudí aj z nášho okolia. Blízko máme aj Nitru, prinášame vám program vianočných trhov, o ktorom informoval portál Dnes 24 Nitra.

Otvárajú sa vianočné trhy

V Nitre sa otvárajú vianočné trhy začiatkom decembra (v piatok 01.12.2023). Budú sa odohrávať na Svätoplukovom námestí v centre mesta a prinesú viacero noviniek. Čaká na vás 30 predajných stánkov. Osem bude s občerstvením, osem nápojových a trinásť remeselných. Tridsiaty stánok bude charitatívny.

Mesto zaviedlo novinku – nápoje sa budú predávať len z vratných pohárov. Mesto ich zakúpilo 20-tisíc, pričom sa bude za nápoj platiť o dve eurá viac, ktoré dostanete späť pri vrátení pohára.

reklama

Gastro stánky budú ponúkať svoje dobroty od 10:00 hod. do 22:00 hod. a remeselné stánky ponúkať svoje výtvory od 10:00 hod. do 20:00 hod..

Program bude bohatý

Začiatok programu sa ponesie v znamení koncertu Notového Dannyho o 15:00 hod. (piatok).  V sobotu o 17.00 si budete môcť vypočuť tvorbu KCN Singel (Kreatívne centrum Nitra) v podaní Dušana Havrillu, Kataríny Šillerovej a Jozefa Bubnára.

Čo poteší najviac deti, bude príchod Mikuláša, ktorý v nedeľu 3.decembra 2023 pri slávnostnom otvorení vianočného mestečka rozsvieti o 17:00 hod. vianočný stromček. O 18.00 bude nasledovať koncert kapely Dora.

Vianočné mestečko dotvorí aj klzisko

Vianočné mestečko v piatok 1. decembra otvoria aj pri rieke pred OC Promenada. Super novinkou k vianočnému mestečku bude klzisko so syntetickým ľadom. Korčuľovať sa na ňom budete môcť zdarma denne v čase od 9:00 hod. do 21:00 hod..  Oficiálne otvorenie klziska bude v sobotu 2. decembra doplnené o detský program.

Dvojdňové vianočné trhy sa budú cez víkend 2. a 3. decembra konať aj na Agrokomplexe. Stánky nájdete v pavilóne A. V ponuke budú rôzne remeselné výrobky, mäsové výrobky, med či tradičné medovníčky. Chýbať nebudú vianočné ozdoby a dekorácie.

Súčasťou podujatia bude aj sprievodný program a interaktívna vianočná hra pre deti, v rámci ktorej si precvičia matematiku, kreslenie, čítanie s porozumením, logické uvažovanie a na konci ktorej získajú darček. Príde aj Mikuláš s čertom a anjelom.

Zdroj: nitra.dnes24.sk

Zdroj: nitra.dnes24.sk

Zdroj: nitra.dnes24.sk

Zdroje: nitra.dnes24.sk
Zdieľať na Facebooku