19.04.2024, meniny má
12. mája 2023

Viete, kedy bude premávať mimoriadna autobusová linka? Smú cez most chodci a dočkáme sa lávky? Prečítajte si viac

Viete, kedy bude premávať mimoriadna autobusová linka? Smú cez most chodci a dočkáme sa lávky? Prečítajte si viac
Zdroje: Mesto Sereď/Trnavské rádio
reklama

Po včerajšom okamžitom a úplnom uzavretí mosta malo mesto plné ruky práce. Riešiť totiž muselo hneď niekoľko dôležitých otázok, ktoré sa týkajú dopravy v okolí mesta.

Na stretnutí, ktoré zvolala Slovenská správa ciest, sa prítomný statik vyjadril, že stav mosta je natoľko kritický, že môže hroziť nebezpečenstvo nielen vodičom áut, ale aj cyklistom a chodcom.

Lávka nebude

Krízový štáb dnes na svojom druhom zasadnutí týkajúcom sa uzávery mosta nad železnicou riešil ďalšie dôležité otázky, ktoré vzišli z aktuálnej situácie. Ďalšie pre obyvateľov podstatné otázky a odpovede zhrnula na Seredských novinkách Ing. Zuzana Slahučková, ktorú primátor včera 11. mája 2023 poveril komunikáciou s verejnosťou.

Úplná uzávera mosta

Upozorňujeme verejnosť, že most je uzatvorený pre všetky druhy dopravy vrátane cyklistickej a pešej. Cez železničnú trať nie je možné prechádzať!

reklama

Lávka pre peších nebude

Nakoľko sa veľa obyvateľov pýta na dočasnú lávku pre peších, informujeme, že tento stavebný objekt je súčasťou projektu obnovy mosta ponad železnicu, ktorý má v kompetencii jej správca, teda Slovenská správa ciest. Nakoľko aktuálne ide o havarijnú situáciu a nie o odstávku mosta v súvislosti s jeho obnovou, projektovaná lávka nie je, rovnako ako celý projekt obnovy mosta, pripravená k realizácii.
Mesto však rokuje so Slovenskou správou ciest a vyvíja úsilie o urgentné podopretie telesa mosta, aby ho mohli bezpečne využívať aspoň peší aj cyklisti.

Doprava do škôl

Školský úrad komunikuje so školami a požiadavky škôl na dopravu budú promptne riešené.

Výluka vlakov

Primátor mesta bol dnes po zasadnutí Krízového štábu informovaný so Železnicami SR o tom, že s platnosťou od 12. mája 2023 bude výluka vlakovej dopravy na trase Sereď – Gáň s náhradnou autobusovou dopravou. Na základe tejto novej skutočnosti primátor mesta požiada Železnice SR o možnosť zriadenia dočasného priechodu peších a cyklistov cez železničnú trať, pri zachovaní všetkých bezpečnostných predpokladov.

mesto

Zdroj: FB Ondrej Kurbel, primátor mesta Sereď

Známy je už taktiež grafikon mimoriadnej autobusovej linky, ktorá premáva od včerajšieho poobedia. Vyzerá nasledovne:

Pondelok – piatok

Trasa do mesta:

1. IDC Holding (nástup), 2. most (zo strany Trnavská ulica), 3. Križovatka ulíc Bratislavská a Priemyselná, 4. výstup na autobusovej zastávke na Cukrovarskej ulici (trafika Pluto)

Časy: 6.15, 7.15, 8.15, 10.15, 12.15, 14.15, 16.15, 18.15, 22.15 hod.

Trasa z mesta:

1. autobusová zastávka na Cukrovarskej ulici (Pluto), 2. most zo strany Vonkajší rad, 3. Križovatka ulíc Bratislavská a Priemyselná, 4. most zo strany Trnavskej ulice, 5. IDC Holding (výstup).

Časy: 5.20, 6.40, 7.40, 9.40, 11.40, 13.40, 15.40, 17.40, 21.40 hod.

Sobota – nedeľa:

Trasa do mesta:

1. IDC Holding (nástup), 2. most (zo strany Trnavská ulica), 3. výstup na autobusovej zastávke na Cukrovarskej ulici (trafika Pluto).

Časy: 7.15, 9.30, 12.15, 16.15, 20.15 hod.

Trasa z mesta: 1. autobusová zastávka na Cukrovarskej ulici (Pluto), 2. most zo strany Vonkajší rad, 3. most zo strany Trnavskej ulice, 4. IDC Holding (výstup).

Časy: 6.40, 8.55, 11.40, 15.40, 19.40 hod.

O prípadných zmenách v grafikone bude obyvateľov mesto informovať.

Zdroj: Mesto Sereď

Zdroje: sered.sk, FB Mestská polícia Sereď, Seredské novinky, FB Polícia SR - Trnavský kraj
Zdieľať na Facebooku