27.07.2021, meniny má
18. júna 2021

Vinárstvo BAYNACH pozýva všetkých milovníkov kvalitného vína na podujatie Špacírka po vinici v neďalekých Bojničkách

Vinárstvo BAYNACH pozýva všetkých milovníkov kvalitného vína na podujatie Špacírka po vinici v neďalekých Bojničkách
Zdroj: FB BAYNACH

Vinárstvo BAYNACH a Občianske združenie Región Pondus pozývajú všetkých milovníkov vína na podujatie s názvom Špacírka po vinici. Zablúďte do romantických zákutí vinohradov Malokarpatskej vinohradníckej oblasti a vychutnajte si víno v krásnom prostredí viníc.

Aj tento rok sa rozhodli organizátori podujatia zorganizovať krásne letné podujatie Špacírka po vinici. Tá sa uskutoční už túto sobotu 19. júna 2021 od 14.00 hod. na mieste Vinohrady v katastri Hlohovca a Bojničiek.

Špacírka po vinici je skvelým podujatím

Znovu budete môcť zažiť krásne prostredie viníc, ochutnávku tých najlepších lokálnych vín z produkcie BAYNACH aj iných lokálnych vinárov. Počasie je krásne, príďte si užiť čas strávený s rodinou, ktorý si môžete spríjemniť vlastným piknikom priamo vo viniciach a s príjemnou hudbou. Aj tento rok sa bude voliť „Najlepšie víno špacírky“.

Ako vstupné je potrebné zakúpiť si vínny pas v hodnote 8 eur, s ktorým získate pohár, kapsičku, zoznam vinárov s mapkou a 10 žetónov na degustáciu. Vínny pas je možné zakúpiť priamo na mieste alebo on-line na www.baynach.sk.

Zdroj: FB Baynach

Zdroj: FB Baynach

Vinárstvo našich otcov Baynach

Bojničky sú vinohradnícka obec  v okrese Hlohovec, patriaca do Malokarpatskej vinohradníckej oblasti, ktorá leží na ľavej strane Váhu v malebnom objatí posledných Inoveckých kopcov. Oblasť Pondus, ktorá sa tiahne od mesta Hlohovec až po obec Šintava, je známa takmer 1000-ročnou históriou pestovania viniča a spracovania vína.

Vinárstvo BAYNACH pokračuje v historickej tradícii výroby vína v regióne, avšak v novodobej histórii je nasledovníkom firmy Réva Bojničky, a.s., ktorá pôsobí na slovenskom trhu od roku 2000.

Zdroj: FB Baynach

Názov BAYNACH je známy z roku 1256 z obdobia Saských kolonistov a bol jedným z prvých názvov obce Bojničky. Odrodová skladba je tvorená osvedčenými odrodami valorizujúcimi lokálne prírodné  podmienky, z ktorých vynikajú najmä odrody Tramín červený, Rizling rýnsky, Rulandské biele i modré a Alibernet.

Sortiment a ponuka vín vychádza z odrôd, ktoré sa pestovali v minulom storočí a môžeme ich tak označiť za tradičné drody regiónu Hlohovec-Šintava (PONDUS).

Organizátori sa tešia na vašu návštevu a veria, že sa vám bude toto milé podujatie páčiť minimálne tak ako minulý rok.

Zdroj: FB Baynach

Zdroj: FB Baynach

Zdroj: FB Baynach

Zdroj: FB Baynach

Zdroj: FB Baynach

Zdroj: FB Baynach

Zdroj: FB Baynach

Článok vznikol v spolupráci s vinárstvom Baynach.

Zdroje: Článok vznikol v spolupráci s vinárstvom Baynach.
Zdieľať na Facebooku