04.06.2023, meniny má
9. mája 2023

Vinohradnícky a vinársky spolok VVS Šintava organizuje ochutnávku ich zlatých, strieborných aj bronzových vín. Príďte ochutnať oceňované vína aj vy

Vinohradnícky a vinársky spolok VVS Šintava organizuje ochutnávku ich zlatých, strieborných aj bronzových vín. Príďte ochutnať oceňované vína aj vy
Zdroje: Vinohradnícky a vinársky spolok VVS Šintava/freepik.com
reklama

Obec Šintava je veľmi úzko spätá s vinárstvom a vinohradníctvom už od stredoveku. V roku 1221 sa vo Varadínskom registri spomínajú vinohradníci, ktorí bývali na Šintavskom hrade.

O tom, akých úspešných vinárov máme práve takto blízko, sme vás informovali už niekoľkokrát. Tentoraz by sme vám chceli dať do pozornosti výnimočnú ochutnávku, ktorá sa uskutoční už túto sobotu.

Ochutnajte vynikajúce vína

Členovia Vinohradníckeho a vinárskeho spolku VVS Šintava majú za sebou veľmi pekný rok. Aj počas roka 2023 sa členovia spolku zúčastňujú na mnohých hodnotných ochutnávkach a súťažiach vín v blízkom, ale aj ďalekom okolí.

reklama

Napriek tomu, že ide „len“ o malovinárov, ich vína dokážu predbehnúť v počte bodov aj renomované a slávne značky vín, ktoré ľudia často poznajú z obchodných reťazcov či reklám.

Za zmienku stojí ich úspech na medzinárodnej súťaži vín Trojzemí 2023 Hodonín, odkiaľ si priviezli tri zlaté medaily. Výsledky ich celoročnej práce si teraz môžete vychutnať aj vy na májovej akcii Príbeh šintavského vína, kde budú ponúkať vyzreté vína ročníka 2022.

Ochutnávka sa bude konať už túto sobotu 13. mája 2023 od 15.00 do 20.00 hod. vo dvore Obecného úradu v Šintave. Vstupné v hodnote 10 eur zahŕňa degustačný pohár, vínnu kartu degustovaných vín, 15 žetónov na degustáciu vín, návštevu historickej vínnej expozície, prehliadku veteránov aj drobné občerstvenie k vínu.

Vítaní sú všetci podporovatelia lokálnej výroby aj priaznivci dobrého vína. Možno sa tam stretneme, čo poviete?

vvs

Zdroj: Vinohradnícky a vinársky spolok VVS Šintava

Zdroj: VINOHRADNÍCKY A VINÁRSKY SPOLOK ŠINTAVA

 

Zdroje: Vinohradnícky a vinársky spolok VVS Šintava
Zdieľať na Facebooku