02.10.2023, meniny má
1. septembra 2023

Vlaky medzi Sereďou a Galantou opäť premávajú. Náhradná autobusová doprava v tomto úseku bolo zrušená

Vlaky medzi Sereďou a Galantou opäť premávajú. Náhradná autobusová doprava v tomto úseku bolo zrušená
Zdroj: seredsity.sk
reklama

Vlaková doprava na úseku Sereď – Galanta bola od 12. mája 2023 prerušená. Príčinou je havarijný stav cestného mosta, ktorý vedie ponad železničnú trať v Seredi.

Z bezpečnostných dôvodov bolo nariadené okamžité zastavenie všetkej premávky vedúcej cez most vrátane zastavenia železničnej dopravy popod poškodenú mostnú konštrukciu.

Železničná doprava je obnovená

Po podopretí mosta bola čiastočne obnovená jeho prevádzka, nie však pre motorové vozidlá. Prejsť po ňom môžu oficiálne od piatka 1. septembra 2023 cyklisti a chodci. Vďaka tomuto podopretiu bolo možné obnoviť železničnú dopravu na úseku Sereď – Galanta do času jeho rekonštrukcie.

Statický posudok s návrhom konštrukcie podopretia SSC podľa hovorcu objednala bezprostredne po mimoriadnej prehliadke u zhotoviteľa projektovej dokumentácie nového mostného objektu. Dôvodom bolo, že táto spoločnosť má najlepšie informácie o stave tohto objektu.

reklama
doprava

Zdroj: seredsity.sk

„Osobná železničná doprava na trati Galanta – Trnava v úseku Galanta – Sereď bude od polnoci 1. septembra 2023 obnovená v plnom rozsahu. Tým pádom sa ruší zavedená náhradná autobusová doprava (NAD) v úseku Galanta – Sereď a všetky vlaky na linke Galanta – Trnava budú začínať a končiť v stanici Galanta,“ informovala vo štvrtok Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK).

3,5 mesiaca od uzavretia železničného mosta a s tým spojenej aj uzávery vlakovej doprave, ktorá vedie popod tento most, sa tak všetci cestujúci môžu opäť pohodlne usadiť vo vlakoch.

Zdroj: seredsity.sk

Zdroje: zssk.sk, seredsity.sk, Správy RTVS, Mesto Sereď
Zdieľať na Facebooku