10.08.2020, meniny má
reklama
27. augusta 2019

Vlastníte fotografie zachytávajúce november 1989 v našom regióne? V Seredi sa chystá výstava pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie

Vlastníte fotografie zachytávajúce november 1989 v našom regióne? V Seredi sa chystá výstava pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie
Zdroje: aktuality.sk, soda.o2.sk
reklama

Tento rok si pripomíname 30. výročie Nežnej revolúcie, ktorej udalosti sa odohrávali v dňoch od 16. novembra až do 29. decembra 1989. Išlo o sériu demonštrácií a zhromaždení, ktorých výsledkom bolo odstránenie komunistického režimu v Česko-Slovensku. Pri tejto príležitosti sa na Slovensku pripravuje niekoľko kultúrnych a spoločenských akcií. Jedným z najväčších podujatí bude výstava mapujúca obdobie od revolúcie po prvé slobodné voľby v roku 1990. Jej súčasťou budú pravdepodobne aj prezentácie a videá s osobnosťami Novembra 1989.

Zdroj: tvnoviny.sk

Sereď si výročie pripomenie vlastnou výstavou

Ani Sereď nezostáva pozadu a k udalostiam Novembra 1989 pripravuje vlastnú výstavu. Mesto Sereď v spolupráci s Mestským múzeom Sereď pripravujú k výročiu Nežnej revolúcie výstavu fotografií s názvom Nežná revolúcia – Ako som to videl ja. Pri tejto príležitosti vyzývajú Seredčanov, aby prispeli fotografiami zo svojich súkromných archívov. Tieto fotografie budú následne vystavené v priestoroch múzea a v uliciach nášho mesta. Mestské múzeum plánuje osloviť aj miestnych fotografov a hovorené slovo pamätníkov zachytiť na video, ktoré bude tiež súčasťou výstavy. Výstava bude zameraná na život novembrových ulíc roku v 1989. Fotografie by mali zachytávať udalosti nielen z nášho mesta, ale aj z celého regiónu.

Zdroj: history.hnonline.sk

Na výstave sa môžete podieľať aj vy

Ak sa teda vo vašich súkromných archívoch nachádzajú fotografie zachytávajúce Nežnú revolúciu, neváhajte sa o ne podeliť s ostatnými Seredčanmi a návštevníkmi výstavy. Svoje fotografie môžete priniesť na Mestský úrad, konkrétne na oddelenie školstva a kultúry. Tam si vaše fotografie naskenujú a vrátia vám ich alebo môžete odovzdať už naskenované fotografie. V prípade, že vlastníte negatívy, organizátori sa ich pokúsia zdigitalizovať. Organizátori už vopred ďakujú všetkým, ktorí sa rozhodnú podieľať na tomto projekte. Autori všetkých uverejnených fotografií budú pozvaní na vernisáž výstavy.

Kontakt na zasielanie fotografií: Mestský úrad Sereď, Nám. republiky 1176/10, Sereď, Odd. ŠRKŠ
e-mail: skolstvo.sport@sered.sk
telefón: 0918 450 853

Zdroj: mynovohrad.sme.sk

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: mynitra.sme.sk, seredskenovinky.sk, dennikn.sk
Zdieľať na Facebooku