28.05.2020, meniny má
11. januára 2020

Vložili sme minulosť do prítomnosti a vznikli tieto jedinečné fotky Serede. Ktoré miesta by ste chceli vidieť takto nafotené?

reklama

Keď sme uvideli tento typ fotografií, okmažite sme sa rozhodli pripraviť niečo podobné aj v našom meste. Postup bol jednoduchý, vybrať niekoľko fotiek starej Serede a zakomponovať ich do prítomnosti. Takéto fotky si viete veľmi ľahko vytvoriť aj vy, sústrediť sa však budete musieť na okamih, kedy stlačíte spúšť tak, aby všetko do seba logicky a vizuálne zapadalo.

K ďalším článkom môžete prispieť aj vy

Keďže tieto články sa tešia veľkej obľube z vašej strany, radi by sme v ich tvorbe pokračovali. K tomu však potrebujeme aj vašu pomoc. Ak vlastníte nejaké dobové fotografie Serede, budeme veľmi radi, keď sa o ne podelíte s nami a prostredníctvom nás aj s ostatnými čitateľmi. V elektronickej podobe nám ich môžete posielať na adresu redakcia@seredsity.sk.

Nechali sme sa uniesť trendom „fotka vo fotke“

V dnešnom článku vám prinášame podobný koncept, avšak v úplne novej podobe. Na internete je v súčasnosti populárny trend, ktorý by sa dal opísať ako „fotka vo fotke“. Nebudeme vám vysvetľovať, v čom tento trend spočíva. Veď nakoniec, presvedčíte sa sami prostredníctvom našich fotografií. Musíme konštatovať, že nám sa tento spôsob fotografovania veľmi páči a veríme, že svojou estetikou a originalitou zaujme aj vás.

Aké fotografie tu nájdete?

Mení sa doba, menia sa trendy a menia sa aj ľudia, ktorý následne vytvárajú novú podobu nášho mesta. Sereď, tak ako každé mesto, si za svoju existenciu prešla obrovskými zmenami. Kostol sa presunul na opačnú stranu cesty, trojičný stĺp sa premiestnil od mestského úradu do kostolnej záhrady, z fary sa stalo múzeum, historické budovy dostali novú fasádu, pribudlo množstvo obchodov a firiem. To je iba zlomok zmien, ktoré dotvorili Sereď tak, ako ju poznáme dnes.

Aby sme ju spoznali aj z pohľadu, ktorým ju videli naši dedovia, pozrite si spolu s nami nasledujúce fotografie. Nájdete medzi nimi napríklad mestský úrad, kostol, hokejku a ďalšie známe lokality. Budeme veľmi radi ak nám poviete vaše nápady na ďalšie lokality, z ktorý pripravíme ďalšie fotky tohto typu.

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Processed with VSCO with a4 preset

Processed with VSCO with a4 preset

Processed with VSCO with a6 preset

Processed with VSCO with a4 preset

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdieľať na Facebooku