21.05.2024, meniny má
30. novembra 2022

Výrobky z chránenej dielne OZ Silnejší Slabším použije Sereď ako ceny a suveníry

Výrobky z chránenej dielne OZ Silnejší Slabším použije Sereď ako ceny a suveníry
Zdroj: FB OZ Silnejší slabším
reklama

Občianske združenie Silnejší slabším má svoju základňu v Trenčíne. Zameriavajú sa predovšetkým na pomoc znevýhodneným občanom so zdravotným postihnutím a materiálnymi problémami, ktorí sa dostali do neľahkej životnej situácie.

Snažia sa byť nápomocní aj osobám, ktoré sa ocitli v nedobrej sociálno-ekonomickej situácii. Cieľovou skupinou ich záujmu sú predovšetkým deti zo sociálnej slabších rodín, deti a mládež z detských domovov a domovov sociálnych služieb. Pomocnú ruku však dostanú aj deti z bežných rodín.

Začalo to reklamou, skončilo milým stretnutím

Oddelenie školstva, rodiny, kultúry a športu na Mestskom úrade v Seredi má v rámci rozpočtu každoročne vyčlenené finančné prostriedky na propagáciu mesta. Za tieto financie nakupujú reklamné predmety, ktoré sú použité pri návštevách v rámci projektov a ďalších spoločenských podujatí.

reklama

Ide napríklad o návštevy žiakov u partnerov, ako aj pri delegáciách a návštevách mesta. Mesto Sereď preto oslovilo OZ Silnejší slabším, ktorého členovia pracujú v chránenej dielni, s objednávkou výrobkov z dreva a drevených dekorácií.

„Predmety plánujeme použiť ako ceny a účastnícke darčeky pri súťažiach organizovaných v spolupráci s mestom. Ponuka chránenej dielne OZ Silnejší slabším z Trenčína mi vyskočila na FB. Ich činnosť ma zaujala, pretože môže byť inšpiratívna aj pre naše mesto,“ opísala pre naše médium Mgr. Silvia Kováčová, vedúca oddelenia školstva, rodiny, kultúry a športu MsÚ v Seredi.

Odovzdanie hotových darčekových predmetov zorganizovala Milka Šprtlová z občianskeho združenia. Dohodli sa na stretnutí s členmi OZ Andreou Medříkovovou a Michalom Miklášom, ktoré prebehlo na mestskom úrade. Tam spoločne so zamestnancami mestského úradu strávili nejaký čas a mali šancu sa tak trochu porozprávať aj osobne.

„Vzájomnými aktivitami medzi jednotlivými skupinami búrame predsudky a učíme sa jeden od druhého. Naším hlavným cieľom je zapájanie znevýhodnených občanov do kolektívu zdravých ľudí,“ vysvetľuje občianske združenie.

Podporiť dobrú myšlienku a činnosť občianskeho združenia môžete aj vy nákupom v ich e-shope silnejsislabsim,sk. Táto činnosť môže byť inšpiráciou aj pre naše mesto.

Zdroj: FB OZ Silnejší slabším

Zdroj: FB OZ Silnejší slabším

Zdroj: FB OZ Silnejší slabším

Zdroj: FB OZ Silnejší slabším

Zdroj: FB OZ Silnejší slabším

Zdroj: FB OZ Silnejší slabším

Zdroje: silnejsislabsim.sk., Mesto Sereď, FB OZ Silnejší slabším
Zdieľať na Facebooku