24.06.2024, meniny má
24. júna 2021

Výstava jedinečných fotografií od Seredčana Michala Dingu začne už v sobotu v Oldtimer Café

Výstava jedinečných fotografií od Seredčana Michala Dingu začne už v sobotu v Oldtimer Café
Zdroj: Michal Dinga
reklama

Naše mesto a okolie sa môžu pýšiť mnohými krásami, ktoré v každodennom zhone možno ani nestíhame poriadne spozorovať a obdivovať. Medzi nami sa však nájdu viacerí ľudia, ktorí neváhajú svojimi objektívmi ukázať skrytú nádheru mestských ulíc, podmanivej prírody či ľudí. Jedným z nich je aj Seredčan Michal Dinga, ktorého dychberúce fotografie sú už našim čitateľom dobre známe.

Jeho fotografické umenie si budete môcť už čoskoro vychutnať nielen cez obrazovky vašich digitálnych zariadení, ale aj naživo. Od soboty 26. júna do konca júla 2021 bude v kaviarni Oldtimer Café v Seredi prebiehať výstava s názvom Okamihy, ktoré vidím ja. Prehliadku ohromujúcich snímkov by ste si rozhodne nemali nechať ujsť.

Obľúbená kaviareň sa nachádza po ľavej strane pred mostom do campingu v budove bývalých kasární. Výstavu si tak budete môcť užiť popri dobrej kávičke či chutnom zákusku.

Jeho fotografie sa medzi Seredčanmi tešia veľkej obľube

Michal začal s fotením v roku 2010 a jeho prvé fotografie vznikali zrkadlovkou značky Canon. Prvý kontakt s fotografiou mu sprostredkoval Anton Pančík, člen dnes už zaniknutého Fotoklubu Váh pôsobiaceho v Seredi od roku 2005. „Niečo podobné aktuálne v Seredi chýba a myslím si, že by bolo fajn oživiť myšlienku seredského fotoklubu, keďže tu máme veľa skvelých fotografov,“ doplnil Dinga.

reklama

Zdroj: Michal Dinga

Michal aktuálne fotí na bezzrkadlovku Canon EOS R, na ktorej má najradšej nasadený objektív Tamron 35mm. Podľa Michala je jednoducho fantastický a perspektíva, ktorú pri fotografovaní ponúka, mu zo všetkých objektívov vyhovuje najviac.

Okrem toho rád používa Canon EF 85mm a Canon 70-200mm. Na fotenie „mliečnej dráhy“, krajiniek a bleskov, ktoré nájdete aj v tomto článku, zväčša nasadí širokouhlý objektív Canon 16-35mm.

Zdroj: Michal Dinga

Zdroj: Michal Dinga

Na úpravu fotiek používa najmä Adobe Lightroom a Adobe Photoshop, no ak potrebuje rýchlu úpravu fotiek, neváha siahnuť ani po mobilnom telefóne. Ako hovorí, smartfóny sú dnes silným, rýchlym a efektívnym nástrojom, ktorý už k dnešnej modernej fotografii patrí.

Objektívom najradšej zachytáva prírodu, no aj fotenia kreatívneho charakteru

V blízkej dobe ho čakajú klasické fotenia v podobe svadieb, rodín a detí, no zároveň má v hlave pár nápadov na trošku „iné“ fotenia, kde sa kreativite a nápaditosti medze nekladú. Práve tvorivé fotenia bavia Michala zo všetkého najviac.

Okrem toho sa chystá aj na hory, kde plánuje opäť zvečniť našu krásnu prírodu a nočnú oblohu. Fascinujú ho aj búrky, no ako hovorí, človek si s nimi ťažko dohodne termín fotenia.

„Moje vysnívané miesto na fotenie je Island. Ponúka asi všetko, čo by som ako fotograf chcel zachytiť. Krásne panorámy úžasnej krajiny a dychberúca nočná obloha s polárnou žiarou. Toto je zatiaľ môj nesplnený sen.“

Zdroj: Michal Dinga

Zdroj: Michal Dinga

Vo voľnom čase rád pozoruje vesmír – galaxie, hviezdy, planéty či mesiac. „Je niečo úžasné, čo všetko môžeme vidieť, keď zodvihneme hlavu k oblakom,“ prezradil. Čo sa týka športu, obľubuje bicyklovanie a turistiku, no okrem toho nepohrdne ani dobrou hudbou.

Na výstavu neobyčajných fotografií v kaviarni sa už tešíme a veríme, že si ich nenechajú ujsť ani ďalší Seredčania. Nezabudnite Michala sledovať na jeho facebookovom profile Michael Foto alebo na instagramovom profile @michaldinga.

Zdroj: Michal Dinga

Zdroj: Michal Dinga

Zdroj: Michal Dinga

Zdroj: Michal Dinga

Zdroj: Michal Dinga

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: Michal Dinga
Zdieľať na Facebooku