22.07.2024, meniny má
24. septembra 2023

Z každého rožka troška. Aj tak by sa dal opísať program Domu kultúry na október, z ktorého si určite vyberie každý

Z každého rožka troška. Aj tak by sa dal opísať program Domu kultúry na október, z ktorého si určite vyberie každý
Zdroje: Dom kultúry Sereď/FB Kollárovci
reklama

Milovníci kultúry v Seredi sa v nasledujúcom mesiaci majú rozhodne na čo tešiť. Do nášho mesta zavíta zábava v podobe skvelej hudby a divadelných predstavení, z ktorých si vyberú „to svoje” všetky vekové kategórie.

Poďme sa spoločne pozrieť na program seredského domu kultúry, ktorý je plný obľúbených hviezdnych mien. Pripravte sa na Kollárovcov, Ťapákovcov, Patháliu aj Tárajka a Popletajku.

Ženský zákon

Ochotnícke divadlo z Paty si pripravilo fantastické predstavenie. Ide o klasiku Ženský zákon, ktorá bola prvým predstavením divadla Pathália.

Ich prevedenie tejto veselohry si budete môcť pozrieť v nedeľu 8. októbra 2023 o 17.00 hod. Cena vstupného je šesť eur a lístky si môžete zakúpiť v predpredaji aj prostredníctvom tohto odkazu.

reklama

Svoje herecké umenie na javisku predvedú Barbora Javorová, Mária Tóthová, Anna Borzová, Vladimíra Kučerová, Ema Takáčová, Branislav Korec, Milan Korec, Daniel Varga a Matúš Kučera. Scenár pochádza z pera Jarmily Kataríny Lehoczki a prešiel kontrolou Oľgy Vaškovej. Divadelnú hru bude doprevádzať hudba Klubu dôchodcov Pata pod vedením Ireny Búranovej.

divadlo

Zdroj: Dom kultúry Sereď

Ťapákovci

Ide o tragikomédiu slovenskej rodiny so štipľavým humorom. Naša spoločnosť technologicky napreduje, ale svojim ľahostajným spôsobom myslenia sme stále  rovnakí.

Vstávaj, ideme spať!” – to je nezabudnuteľná a charakteristická veta z tohto tragikomického príbehu slovenskej rodiny Ťapákovcov zo začiatku 20.storočia.

Svojim lenivým, ľahostajným a nezmyselným spôsobom myslenia a konania Ťapákovci ukazujú, že za vyše sto rokov sa toho vlastne tak veľa nezmenilo. Naša spoločnosť síce technologicky postupuje míľovými krokmi vpred, ale pohľad na svet, prístup k riešeniu životne dôležitých problémov a vzorce ľudského správania v mnohom zostávajú stále rovnaké.

Toto predstavenie si môžete pozrieť v stredu 11. októbra 2023 o 19.00 hod. Cena vstupného je 20 eur a lístky si môžete zakúpiť v predpredaji aj prostredníctvom tohto odkazu.

predstavenie

Zdroj: Dom kultúry Sereď

Kollárovci

Príďte zažiť nádhernú atmosféru v podaní kapely Kollárovci, kde zaznejú všetky ich známe hity. Doprajte si uvoľnenie v podaní jedinečnej kapely bratov Kollárovcov, kde načerpáte veľa pozitívnej energie.

Toto hudobno-zábavné vystúpenie populárnych bratov si môžete pozrieť v piatok 13. októbra 2023 o 18.00 hod. Cena vstupného je 22 eur a lístky sú už takmer vypredané. Ak by ste chceli zakúpiť posledné z nich, spraviť tak môžete aj prostredníctvom tohto odkazu.

Zdroj: Dom kultúry Sereď

Tárajko a Popletajka

Turné 7 rokov s Vami je zostrih najlepších divadelných scénok a videoklipov kamarátov Tárajka a Popletajky spojených v jednom predstavení, obohatený o najnovšie pesničky a nových rozprávkových kamarátov.

V predstavení deti uvidia aj veveričku Odpadkovú Profíčku, Zlatú rybku, Hviezdičku z nebíčka, kamaráta Beťárika, Kung Fu Pandu či mnoho iných. Chýbať nemôžu ani obrovskí maskoti Panda Vanda, Zajko Nebojko a medvedíci Modráčik a Ruženka.

Cena vstupenky v predpredaji je 10 eur/osobu, na mieste v deň konania predstavenia 12 eur/osobu. Počet vstupeniek v predaji je však limitovaný – na mieste už nemusia byť dostupné žiadne voľné vstupenky.

Cena vstupeniek je rovnaká pre deti aj dospelých. Vstupenky môžete zakúpiť aj kliknutím na tento odkaz.

Zdroj: Dom kultúry Sereď

Zdroje: Dom kultúry Sereď
Zdieľať na Facebooku