13.08.2022, meniny má
23. mája 2022

Z Rumunska boli na Slovensko privezení dvaja členovia zločineckej skupiny zo Serede. Na úteku boli tri roky

Z Rumunska boli na Slovensko privezení dvaja členovia zločineckej skupiny zo Serede. Na úteku boli tri roky
Zdroj: FB Polícia Slovenskej republiky
reklama

V rumunskom meste Satu Mare boli 13. apríla 2022 zatknutí dvaja členovia zločineckej skupiny zo Serede. Ide o  47-ročného Romana K. a 36-ročného Romana Č.

Dnes boli z Rumunska privezení na Slovensko a obom hrozia vysoké tresty.

Hľadaní Seredčani sú už na Slovensku

Špecializovaný súd v Pezinku vydal na Romana K. a Romana Č. Európsky zatýkací rozkaz ločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a obzvlášť závažný zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

Hľadané osoby mali dlhodobo páchať trestnú činnosť ako členovia zločineckej skupiny zo Serede najmä v Bratislavskom a Trnavskom kraji. Pred spravodlivosťou boli na úteku od roku 2019.

reklama

Po úteku zo Slovenska sa dlhodobo zdržiavali na Ukrajine, kde sa pohybovali pod falošnou identitou. Pri sebe mali viaceré falošné doklady totožnosti. Vďaka tomu, že boli veľmi opatrní a podozrievaví, ich bolo veľmi náročné monitorovať.

Zdroj: Polícia Slovenskej republiky

Zdroj: FB Polícia Slovenskej republiky

Pomohla spolupráca s Rumunskom

Cieľovým pátračom z Policajného zboru sa podarilo zistiť, že kvôli konfliktu na Ukrajine mali v pláne odísť do niektorej z krajín Európskej únie. Vďaka rýchlej výmene informácií bola nadviazaná spolupráca policajtov slovenského cieľového pátrania prezídia Policajného zboru s partnerským útvarom cieľového pátrania v Rumunsku.

Vyvrcholením tejto vzájomnej spolupráce bolo 13. apríla 2022 o 23.30 hod. zatknutie hľadaných zločincov v rumunskom meste Satu Mare. Do väzby boli vzatí 15. apríla rozhodnutím rumunského súdu. Následne sa začal riešiť ďalší postup v súvislosti s ich vydaním na Slovensko.

Dnes 23. mája 2022 boli prevezení na územie Slovenska za účelom trestného konania. Na extradičnom procese sa podieľali policajti z Národnej ústredne SIRENE a Útvaru osobitného určenia (Lynx Commando).

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: seredsity.sk, FB - Polícia Slovenskej republiky
Zdieľať na Facebooku