17.05.2021, meniny má
23. októbra 2020

Zachráňme spoločne Gymnázium Vojtecha Mihálika v Seredi! Podpíšte petíciu za otvorenie osemročnej formy štúdia

Zachráňme spoločne Gymnázium Vojtecha Mihálika v Seredi! Podpíšte petíciu za otvorenie osemročnej formy štúdia
Zdroj: seredsity.sk
reklama

O seredskom gymnáziu vieme, že tu študovali úžasné osobnosti, pracujú v ňom skvelí učitelia a žiaci sa môžu detailnejšie zaoberať predmetmi, ktoré ich zaujímajú. Nedávno sa mu navyše zadarilo hneď až v dvoch európskych projektoch.

Naše gymnázium ponúka širokú škálu vzdelávania. Trnavský samosprávny kraj sa však od budúceho roka rozhodol zrušiť osemročnú formu štúdia.

Prečo sa rozhodli pre petíciu?

Zriaďovateľ TTSK navrhol Okresnému úradu Trnava stanoviť pre Gymnázium Vojtecha Mihálika v Seredi počet prijímaných žiakov v prvom ročníku osemročného gymnázia od budúceho roka na 0.

Učitelia gymnázia sa rozhodli, že sa proti tomuto návrhu postavia a zvolili petíciu ako formu protestu. Podľa zákona č. 85/1990 Zb. o petičnom práve, v znení neskorších predpisov, nesúhlasia s „Návrhom počtu žiakov prvého ročníka pre gymnáziá s osemročným štúdiom v územnej pôsobnosti Okresného úradu Trnava pre nasledujúce prijímacie konanie v školskom  roku 2021/2022“.

Učitelia žiadajú TTSK prehodnotiť tento návrh a stanoviť počet žiakov na školský rok 2021/2022 minimálne na 17.

Prečo osemročné gymnázium zachraňovať?

Okrem toho, že na tomto osemročnom gymnáziu a práve na osemročnej forme štúdia sa vzdelávalo množstvo teraz úspešných ľudí, na zachovanie tejto formy máme viac dôvodov. Spomedzi teraz úspešných mladých ľudí, ktorí pôsobia v rôznych oblastiach Slovenska, vám pravidelne prinášame rôznych úspešných absolventov.

Napríklad taký chemik a vedecký pedagóg Ľubomír Švorc, ktorý publikoval viac ako 100 pôvodných vedeckých prác, na ktoré je evidovaných spolu takmer 1 300 citácií. Články o ňom nájdete napríklad na tomto odkaze. 

Alebo taký Frencien Bauer, ktorý je momentálne pravou rukou našej pani prezidentky Zuzany Čaputovej. Ak sa chcete dočítať o jeho živote, rozhovor s ním si môžete prečítať tu. 

Okrem toho, v našej redakcii sa taktiež nachádzajú ľudia, ktorí vyštudovali práve toto osemročné gymnázium. Sami vravia, že prístup a príprava od ich skorých študentských čias je neporovnateľná s tou štvorročnou. Či už ide o predmety z oblasti prírodných vied, ekonómie alebo cudzích jazykov, osemročná príprava je naozaj kvalitná a nevidíme dôvod, aby sa v akademickom roku 2021/2022 táto trieda neotvorila.

4. miesto z 20 gymnázií

Na dôvažok Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy – INEKO zverejnil v decembri 2019 rebríček stredných škôl za školský rok 2018/2019. Školy boli hodnotené na základe maturít, medzinárodných úspechov, zamestnanosti ich absolventov, výsledkov inšpekcie, výsledkov hodnotení žiakov a ďalších kritérií.

Gymnázium Vojtecha Mihálika Sereď sa umiestnilo zo všetkých 20 gymnázií pôsobiacich v Trnavskom samosprávnom kraji na 4. mieste. Prvé tri miesta patria gymnáziám v okresných mestách, ktorých kapacita ďaleko presahuje tú našu. Aj toto je dôvod, že žiadna forma výučby by nemala byť na tejto škole zrušená alebo zakázaná.

Prosíme vás, podpíšte sa

Aj jeden podpis je viac než žiadny. V online platforme na Peticie.com sa môžete podpísať a taktiež sa rozhodnúť, či svoj podpis zverejníte, alebo nie. Svoj podpis musíte potvrdiť vo vašej e-mailovej schránke.

Veľmi vás prosíme a apelujeme na vás, aby ste nám pomohli túto kvalitnú školu, ktorá vychovala  mnohých úžasných ľudí a pomohla svojim žiakom nájsť to, čo ich baví, naozaj zachrániť. Petíciu nájdete na tomto odkaze.

budova2mala1.jpg

zdroj: GVMS

Podporte článok a petíciu zdieľaním.

Zdroje: peticie.com, GVMS
Zdieľať na Facebooku