04.03.2024, meniny má
23. januára 2024

Záhony v Seredi rozvoňali zoštiepkované vianočné stromčeky. Drevná hmota z nich má viac ako len estetický charakter

Záhony v Seredi rozvoňali zoštiepkované vianočné stromčeky. Drevná hmota z nich má viac ako len estetický charakter
Zdroje: slovosalanov.sk/canva.com/FB Mesto Sereď
reklama

Všetci už dokončujeme odzdobovanie našich príbytkov od vianočných dekorácií. Stromčeky, pod ktorými sme si minulé Vianoce našli darčeky od svojich blízkych je už len spomienkou v našej mysli a na fotografiách.

Ako ste naložili s vašim živým vianočným stromček po skončení sviatkov? Vyložili ste ho včas pred svoje rodinné domy a ku kontajnerovým stojiskám? Sereď v tomto roku organizovala zber vianočných stromčekov, avšak len po dobu jedného týždňa.

Po sviatkoch dostali nové využitie

Zber vianočných stromčekov sa v tomto roku uskutočnil v termíne od 8. do 15. januára. Ako vedenie mesta ešte pred samotným zberom vysvetlilo, všetky vyzbierané stromčeky sa premenia na drevnú hmotu, ktorá bude ďalej využitá pre potreby mesta, napríklad pod záhony v rámci údržby verejnej zelene.

Mesto Sereď najnovšie informovalo, že vyzbierané stromčeky prešli už týždeň od ukončenia zberu spracovaním a slúžia na nový účel:

reklama

„Stromčeky sme zozbierali a zoštiepkovali a teraz, v predjarnom období zrecyklovanou živou hmotou dopĺňame mestské záhony. Okrem toho, že záhony budú lepšie vyzerať, budú zachytávať viac vlhkosti a ochránia pôdu, tak najmä v týchto dňoch budú aj krásne voňať.“

Tak ako, pôjdete sa aj vy prejsť mestom nasať tú krásnu vôňu?

stromčeky

Zdroj: FB Mesto Sereď

Zdroje: FB Mesto Sereď
Zdieľať na Facebooku