22.07.2024, meniny má
20. decembra 2018

Zamestnanci seredského Amazonu pomohli ľudom v núdzi vďaka projektu Vešiak pomoci

reklama

Maličkosť, ktorá pre sociálne slabších znamená omnoho ľahšiu zimu. Unikátny nápad Vešiak pomoci podnietil stovky ľudí v Bratislave, Košiciach, Prešove, Piešťanoch či v susednom Česku a Maďarsku, aby darovali teplé oblečenie pre tých, ktorí to najviac potrebujú. Jedinečnú myšlienku nasleduje aj spoločnosť Amazon v Seredi.

Do Centra pomoci človeku v Seredi dorazilo ešte pred Vianocami 20 balíkov teplých vecí zo zbierky Vešiak pomoci. Išlo o milú iniciatívu zamestnancov spoločnosti, ktorí počas 14 dní prinášali do jedálne firmy na špeciálne vešiaky teplé oblečenie, deky, vankúše, obliečky či uteráky.

„Veľmi si ceníme, že naši zamestnanci darovali tak veľké množstvo vecí pre ľudí v núdzi, ktorí našu pomoc skutočne potrebujú,“ Miroslava Jozová, PR manažérka spoločnosti Amazon.

reklama

Komu darované veci pomohli?

Veci zo zbierky putovali do Centra pomoci človeku v Seredi, ktoré je určené najmä pre ľudí bez domova, v sociálnej núdzi, v krízovej situácii a ľudí odkázaných na pomoc iných.

„Vítame každú pomoc najmä počas tohto sviatočného obdobia. Sme radi, že spoločnosti Amazon nie sú ľahostajné osudy ľudí v núdzi a podieľajú sa na pomoci pre našich klientov,“ povedala Silvia Adamčíková, vedúca organizačného oddelenia mesta Sereď.

Najväčšiu radosť z darovaných vecí mali samotní klienti, ktorí neskrývali svoje nadšenie a ihneď sa chopili rozbaľovania všetkých balíkov. „Vôbec sme nečakali, že dostaneme toľko vecí. Sme úprimne dojatí z tejto pomoci,“ vyjadrili sa na margo zbierky. Spoločnosť Amazon okrem vyzbieraného oblečenia venovala pre znovuotvorený mestský útulok aj čistiace prostriedky, varnú kanvicu a iné hygienické potreby.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Spoločnosť Amazon systematicky podporuje komunity v mestách, kde pôsobí. Okrem Vešiaku pomoci sa Amazon angažuje v oblasti čítania kníh v regióne vďaka čitateľskému kútiku Kindlotéka, ktorí využívajú žiaci a študenti  v desiatich školách v regióne. Amazon tak dovedna daroval školám 3 400 e-kníh, 710 tradičných kníh a 68 e-čítačiek Kindle. Posledných päť Kindloték spoločnosť odovzdala školám, ktoré nominovali zamestnanci reverzného logistického centra Amazon v Seredi. Viac o tomto projekte si môžete prečítať v článku na tomto odkaze.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním

Zdieľať na Facebooku