19.04.2024, meniny má
15. marca 2023

Zaujíma vás Nordic walking a chceli by ste začať? Prihláste sa na prvý jarný minikurz už túto sobotu

Zaujíma vás Nordic walking a chceli by ste začať? Prihláste sa na prvý jarný minikurz už túto sobotu
Zdroj: Slovak Nordic Walking Association
reklama

Priaznivé účinky športu známeho po celom svete ako Nordic walking sa môžu premietnuť do celého radu zdravotných ťažkostí, s ktorými sa mnohí z nás potýkajú. Pomáha napríklad pri depresiách, neurologických ťažkostiach, diabetes či pri poruchách učenia u detí. Podporuje tiež správny postoj tela a rovnováhu.

Pri bolestiach chrbtice či vystreľovaní bolesti od chrbtice do nôh, rúk, krku a hlavy si viete správnou – zdravou chôdzou, pomôcť a uvedené problémy odstrániť. Správnou chôdzou a stabilizáciou chrbtových svalov viete dokonca predísť operácii chrbtice.

Na začiatok minikurz

Už túto sobotu 18. marca 2023 sa môžete prihlásiť na prvý jarný minikurz severskej chôdze s paličkami. Kurz trvá tri hodiny (od 9.00 do 12.00 hod), jeho cena je 30 eur a začína sa pri seredskom Campingu. Kurz je určený pre všetkých, ktorí si chcú osvojiť základy Nordic walkingu.

Benefity správnej techniky tejto chôdze a jej regeneračných účinkov na chrbticu, kĺby a mozog sú pri pravidelnom chodení dokázateľne trvalé. Na minikurz je potrebné sa prihlásiť pomocou formulára na tomto odkaze alebo telefonicky na čísle 0907 581 900.

reklama

Ak si severskú chôdzu chcete vyskúšať, ale nevlastníte nordic walking palice, netrápte sa pred kurzom ich kúpou. Na kurze vám ich zapožičajú zdarma.

Počasie vyzerá, že nám bude priať, ideálny čas teda spraviť po zime opäť niečo raz pre seba a svoje zdravie.

minikurz

Zdroj: Slovak Nordic Walking Association

História Nordic walkingu

Prvé zmienky o Nordic walkingu sa začínajú od roku 1930, kedy ho fínski bežeckí lyžiari začali využívať pri svojej letnej príprave. Na jeho praktizovanie však používali klasické bežkárske palice. Prvé palice určené primárne pre Nordic walking sa začali vyrábať v roku 1996.

Na prelome 20. a 21. storočia sa Nordic walking dostal aj na Slovensko v podobe jednotlivcov venujúcich sa tejto chôdzi a začali tiež vznikať prvé skupiny, ktoré sa ním zaoberali.

V marci 2013 bola založená Slovenská asociácia Nordic Walking – SNWA v podobe združenia, ktoré sa systematicky venuje podpore a rozvoju Nordic walking na Slovensku.

Zdroj: Slovak Nordic Walking Association

Zdroje: snwa.sk
Zdieľať na Facebooku