28.01.2023, meniny má
25. januára 2023

Zimný štadión v Šali privítal v utorok prvých korčuliarov. Od minulého piatka pracovali na príprave ľadovej plochy

Zimný štadión v Šali privítal v utorok prvých korčuliarov. Od minulého piatka pracovali na príprave ľadovej plochy
Zdroje: sala.sk/FB Zimný štadión Šaľa
reklama

Po rekonštrukcii ľadovej plochy v utorok 24. januára 2023 v poobedných hodinách opäť otvorili Zimný štadión v Šali. Pred začiatkom sezóny sa totiž zistilo, že uniká chladiace médium. Musela sa tak rozbiť časť plochy, vymeniť potrubia a naspäť zaliať betón.

Prevádzka zimného štadiónu, najmä udržanie ľadu pri plusových teplotách, je však energeticky veľmi náročná. Preto mesto muselo prijať šetriace opatrenia.

Zimný štadión je už pripravený

Poslanci mesta ešte na septembrovom zasadnutí zastupiteľstva vzali na vedomie informáciu o šetriacich opatreniach. Jedno z týchto opatrení sa týka aj klziska. Ľad sa bude udržiavať chladením do hodnoty +5 stupňov Celzia.

Vytvorenie ľadu je niekoľkodňový proces, ktorý trvá asi 3 – 4 dni. Ak chceme dosiahnuť vysokú kvalitu ľadu vhodného na korčuľovanie, musí sa ľadová plocha vytvárať vo vrstvách.

reklama

Minulý piatok začali na zimnom štadióne s procesom vytvárania ľadu. V nedeľu prišli hokejisti HK Los Amatéros pomôcť s vyznačením čiar, potrebných najmä pre hokejové kluby.

Zdroj: Sala.sk

Korčuľovať sa môžete prísť každý deň v popoludňajších hodinách od 15.00 do 18.00 hod., v sobotu aj predpoludním od 11.00 do 14.00 hod. Na nedeľu si môžu korčule nachystať aj nádejní hokejisti či hokejistky.

„Mnoho ľudí sa na nás obracalo s prosbou, že aj deti, ktoré nie sú organizované v kluboch, sa chcú naučiť aspoň základy hokeja, narábanie s hokejkou. Počas verejného korčuľovania je zákaz ísť na ľad s hokejkou, ale v každú nedeľu bude vytvorený priestor od 12.00 do 14.00 hod., aby rodičia mohli prísť s deťmi a tie základy narábania s hokejkou ich naučili,“ priblížil primátor mesta Šaľa Jozef Belický pre oficiálnu stránku mesta.

Vstupné na ľadovú plochu je nasledovné:

  • dospelý – 3 eurá,
  • deti a študenti do 18 rokov – 1 euro,
  • doprovod – 0,60 eura,
  • skupiny – 1 hod./80 eur.

Vstupné je platné maximálne na dobu troch hodín a korčule sa na mieste požičať nedajú.

Zdroj: FB Zimný štadión Šaľa

zimný štadión

Zdroj: Sala.sk

Zdroj: Sala.sk

Zdroj: Sala.sk

Zdroj: Sala.sk

Zdroje: sala.sk, FB Zimný štadión Šaľa
Zdieľať na Facebooku