25.09.2023, meniny má
8. marca 2023

Známy výrobca Dr. Oetker zatvára závod v Bolerázi pri Trnave. Na Slovensku tak končí storočná tradícia výroby

Známy výrobca Dr. Oetker zatvára závod v Bolerázi pri Trnave. Na Slovensku tak končí storočná tradícia výroby
Zdroje: Profimedia/Dr. Oetker
reklama

Krtkova torta, Puding v prášku, Zlatý klas, BB puding či kypriaci prášok. Tento kuchynský sortiment pozná snáď každá poriadna gazdinka.

Dr. Oetker, známy výrobca ikonických potravín, však na Slovensku končí, po takmer 30 rokoch zatvára závod v Boleráze pri Trnave. Informoval o tom portál Startitup.

Závod v Boleráze zatvára svoje brány

Spoločnosť Dr. Oetker Slovensko v polovici roka 2023 zatvorí svoj závod v Boleráze pri Trnave. Svojim približne 75 zamestnancom sa zaviazala počas prechodu k zatvoreniu závodu poskytnúť intenzívnu podporu. Informoval o tom generálny riaditeľ Jozef Debrecký.

Spomínaný sortiment vyrába spoločnosť Dr. Oetker v Boleráze neďaleko Trnavy v prenajatom priestore od roku 1993. Vzhľadom na to, že tento objekt už neposkytuje ďalšie možnosti na rozšírenie kapacity a zvýšenie produktivity, spoločnosť sa podľa generálneho riaditeľa Jozefa Debreckého rozhodla tento závod zatvoriť. Sortiment, ktorý produkovali v Boleráze, sa bude ďalej vyrábať v iných závodoch spoločnosti.

reklama

O prácu príde 75 zamestnancov

Podľa Jozefa Debreckého je situácia na trhu s potravinami čoraz náročnejšia z hľadiska cien aj nákladov. „Toto veľmi ťažké rozhodnutie nevrhá žiadne zlé svetlo na kvalitu práce a nasadenie zamestnancov bolerázskeho závodu. Výrobcovia potravín sú v posledných rokoch pod čoraz väčším ekonomickým tlakom, najmä v dôsledku pandémie COVID-19 a ostrej konkurencie na trhu,“ vysvetlil Debrecký.

A čo bude ďalej?

„Aby spoločnosť mohla byť so svojimi výrobkami naďalej udržateľne konkurencieschopná, musíme zvýšiť efektívnosť výrobného procesu, čo, žiaľ, v tomto konkrétnom objekte nie je možné,“ dodal.

Distribúcia nie je týmto opatrením dotknutá a spoločnosť bude naďalej zabezpečovať dostupnosť svojich výrobkov vo všetkých obchodoch na Slovensku. „Bolerázski zamestnanci dostanú osobitný balík odstupného, ktorý presahuje zákonné požiadavky, ako aj odborné pracovné poradenstvo a pomoc pri plánovaní ďalšej kariéry,“ doplnil generálny riaditeľ.

Zdroj: Dr. Oetker

Zdroje: startitup.sk, oetker.sk, hnonline.sk, ekonomika.pravda.sk
Zdieľať na Facebooku