27.11.2022, meniny má
16. novembra 2022

Zuzana Kovačič Hanzelová pripravila rozhovor s Marianou Strakovou. Učiteľka zo seredského gymnázia je víťazkou ceny Dionýza Ilkoviča

Zuzana Kovačič Hanzelová pripravila rozhovor s Marianou Strakovou. Učiteľka zo seredského gymnázia je víťazkou ceny Dionýza Ilkoviča
Zdroje: Rozhovory ZKH/skolske.sk
reklama

O úžasnej a pokornej učiteľke biológie a chémie Mariane Strakovej a jej krásnom tohtoročnom víťazstve sme vám už písali. Pani učiteľka RNDr. Mariana Straková pôsobí na Gymnáziu Vojtecha Mihálika v Seredi.

Tento rok si prevzala ocenenie Dionýza Ilkoviča práve ona, a to vo štvrtok 10. novembra 2022 z rúk štátneho tajomníka Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Slavomíra Partilu.

Jej poslaním je učiť

Ako sa vyjadrila pre nadaciadi.sk„Práca vedca ma vždy lákala a myslela som si, že to bude moje životné naplnenie. Postupne som zistila, že mojím poslaním je učiť. Teším sa, keď sa z mojich žiakov stanú vedci a ja sa vidím v nich.“ Baví ju každý deň so žiakmi a napĺňa ju, keď sa jej darí rozvíjať talent žiakov, ktorých učí. To je vidieť aj na výsledkoch jej práce.

Aj vďaka nej pochádza z lavíc nášho gymnázia mnoho lekárov a vedcov, ktorí pôsobia v biologickej či chemickej vedeckej sfére. Už 19 rokov totiž so záujmom a láskou učí študentov biológiu a chémiu na Gymnáziu Vojtecha Mihálika v Seredi.

reklama

V rozhovore so Zuzanou Kovačič Hanzelovou

Pani učiteľku Strakovú si do svojej relácie zavolala aj známa slovenská novinárka Zuzana Kovačič Hanzelová, ktorá od októbra 2018 pôsobí v denníku SME.

Tu vedie od apríla 2019 politicko-spoločenskú diskusnú reláciu Rozhovory ZKH. V tomto rozhovore si môžete vypočuť viaceré zaujímavosti aj pohľady pani učiteľky Strakovej.

Pani učiteľke Strakovej ešte raz v rámci celej redakcie blahoželáme ku krásnemu a významnému oceneniu a veríme, že láske k prírodným vedám naučí ešte veľmi veľa študentov.

Zdroje: Rozhovory ZKH, skolske.sk
Zdieľať na Facebooku