24.02.2024, meniny má
4. marca 2023

Analytický chemik zo Serede Ľubomír Švorc získal ocenenie Učiteľ roka od rektora Slovenskej technickej univerzity v Bratislave

Analytický chemik zo Serede Ľubomír Švorc získal ocenenie Učiteľ roka od rektora Slovenskej technickej univerzity v Bratislave
Zdroje: FB Ľubomír Švorc/zurnalpravda.sk
reklama

Seredčan a vysokoškolský profesor prof. Ing. Ľubomír Švorc, DrSc. je vedeckovýskumným a pedagogickým pracovníkom. Je naozaj špičkovým svetovým vedcom. Priniesli sme vám o ňom už množstvo článkov.

Ľubomír Švorc sa môže pýšiť aj faktom, že je najmladším vedcom zaradeným v zozname vedcov s vysokým Hirschovým indexom. Miesto v tomto rebríčku si zaslúžil s Hirschovým indexom 33 podľa Google Scholar k 5. januáru 2022. Podľa svetových bibliografických databáz Web of Science a SCOPUS ide o H-index 32.

Ocenenie Učiteľ roka

Na svojoj facebookovom účte prof. Ing. Ľubomír Švorc, DrSc. informoval o získaní ocenenia Učiteľ roka Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. V stredu 22. marca 2023 mu bude toto ocenenie odovzdané na divadelnom predstavení v Činohre SND, ktoré sa bude konať pri príležitosti Dňa učiteľov.

My mu k tomuto oceneniu, ktoré si určite zaslúži, gratulujeme a tešíme sa z jeho ďalších úspechov.

reklama

Zdroj: FB Ľubomír Švorc

Pravidelne vám približujeme jeho úspechy

Publikoval viac ako 120 pôvodných vedeckých prác, na ktoré je evidovaných spolu viac ako 2000 citácií. Ak by ste Ľuba chceli spoznať trošku viac, mali sme s ním aj rozhovor. Jeho úspechy vám pravidelne približujeme aj v našich článkoch.

Pre pripomenutie – Ľubomír Švorc nastúpil pred vyše 20 rokmi na Slovenskú technickú univerzitu, kde ho zaujalo štúdium chémie. V súčasnosti pôsobí na svojej alma mater ako vysokoškolský učiteľ a vedec, konkrétne na Ústave analytickej chémie Fakulty chemickej a potravinárskej technológie (FCHPT) STU v Bratislave.

Zdroj: FB Ľubomír Švorc

Zdroje: FB Ľubomír Švorc
Zdieľať na Facebooku