27.04.2024, meniny má
14. júna 2023

Ďalší športový úspech zo Serede. Tenistka Sofia Sedláková získala 3. miesto na majstrovstvách Slovenska

Zdroj: FB Tenisový klub Sereď

Vždy vás veľmi radi v našich článkoch informujeme o úspechoch seredských športových klubov aj jednotlivcov. Inak to nie je ani v prípade mladej tenistky Sofie zo seredského tenisového klubu.

Tej sa síce v súboji o postup do finálového zápasu nepodarilo zdolať svoju súperku, no aj tak obsadila krásne 3. miesto. Do domáceho klubu si tak odviezla bronzovú medailu.

Priamy postup do druhé kola

V dňoch 5. – 9. júna 2023 sa na antukových dvorcoch TK Kúpele Piešťany uskutočnili Letné majstrovstvá Slovenska v kategórií “staršie žiačky” a „starší žiaci“.

Veľký úspech zaznamenala Sofia Sedláková z Tenisového klubu Sereď, ktorá v dvojhre dosiahla na medailovú priečku 3. miesto vo dvojhre.

Sofia sa vďaka svojmu rebríčkovému postaveniu dostala do priamej nominácie a ako jedenásta nasadená hráčka priamo postúpila do druhého kola turnaja.

tenistka

Zdroj: Tenisový klub Sereď

V druhom kole si poradila s hráčkou Slávia STU Bratislava Gombárikovou Leou s výsledkom 2:6, 7:6 a 7:5. Sofia o postup do štvrťfinále zabojovala proti nasadenej 8. hráčke M SR Sofiou Rachel Kočišovou z TK Slovan Bratislava, ktorú nakoniec zdolala v troch setoch výsledkom 6:3, 2:6 a 6:4.

Sofii sa nakoniec podarilo dostať až do semifinále turnaja, keď jej súperka zápas musela zo zdravotných dôvodov ukončiť. Vo vyrovnanom zápase o postup do finále nakoniec Sofia prehrala s víťazkou M SR Flórou Rablanskou z Tenis Team Nové Zámky výsledkom 6:7 a 3:6.

Projekt je realizovaný s finančnou podporou mesta Sereď.

My sa pripájame ku gratulantom k tomuto výbornému výkonu a Sofii prajeme mnoho ďalších úspechov v tenisovej kariére.

Zdroje: TK Sereď