22.10.2020, meniny má
10. augusta 2020

Do nášho mesta zavíta Spievankovo! Rolu Spievanky si zahrá táto známa herečka zo Serede

Do nášho mesta zavíta Spievankovo! Rolu Spievanky si zahrá táto známa herečka zo Serede
Zdroj: FB SPIEVANKOVO/seredsity.sk
reklama

V nedeľu 9. augusta 2020 všetky deti zo Serede a okolia zabavil, roztancoval a rozospieval Miro Jaroš. Detský festival s príjemnou atmosférou a rôznymi aktivitami bol pre vaše ratolesti určite nezabudnuteľným zážitkom. No už teraz im môžete prezradiť, že ich o malú chvíľu čaká v Seredi ďalšie prekvapenie. Tentoraz sa zabavia spolu so Spievankovom!

Nezmeškajte exkluzívnu premiéru nového muzikálu o zázračnom poklade s chytľavými pesničkami, ktorá sa bude konať 4. septembra 2020 o 17.00 hod. v seredskom amfiteátri.

Predstavia vám napínavý príbeh o tom, ako je najväčším šťastím pomôcť druhému. Spievanka a Zahrajko objavia čarovný poklad, ktorý preverí ich priateľstvo a nakoniec pomôže viacerým obyvateľom Spievankova.

Petra Dubayová ako Spievanka

Rokmi overená dvojica Mária Podhradská (Spievanka) a Richard Čanaky (Zahrajko) s najúspešnejším slovenským projektom pre deti – Spievankovom prinášajú deťom nové dobrodružstvá. Milým prekvapením bude však to, že tentokrát sa ocitne v úlohe Spievanky naša šikovná Seredčanka Petra Dubayová, ktorú už určite každý dobre pozná. O Peťke sme vám už veľakrát písali a jej úspechy predstavili v našich článkoch.

Petra sa stala súčasťou Spievankova už skôr, kedy si zahrala v muzikáli Angličanina úlohu Píšťalky Tidlalky, ktorá spolu s Vílou Nezábudkou učila vaše deti angličtinu hravou formou. Môžete si o tom prečítať aj na tomto odkaze.

Keďže si Petru všetky deti ihneď obľúbili, rozdelili si úlohy so Spievankou Máriou, aby sa tá mohla venovať tvorbe ďalších piesní. O tom, či to Petra zvládne, v Spievankove nepochybujú. Zvedavým ohlasom túto zmenu vysvetlili aj na ich FB stránke v komentároch pod príspevkom.

„Postava Spievanky je alternovaná. Keďže chceme vyhovieť veľkému množstvu rodičov, aby bolo koncertov viac a v ich blízkosti, zvolili sme takúto alternatívu. Mária sa venuje skladaniu nových pesničiek a novinkám, ktoré pre vaše detičky pripravuje. Postavu Spievanky stvárni Peťa, ktorú mame vyskúšanú a túto zámenu s detičkami otestovanú, a reagovali výborne. Môžete byť bez obavy, dali sme si záležať, aby zmenu nepostrehli. A ani testovaní dospelí si na pódiu zmenu nevšimli.“

ZDROJ: FB ANGLIČANINA

Nový rodinný muzikál Zázračný poklad

Každá krajina ukrýva svoje tajomstvo. A krajina Spievankovo nie je výnimkou. Jednej peknej noci sa Spievanke a Zahrajkovi sníva nevšedný sen. Sen o truhlici s pokladom, ktorý je odložený iba pre nich. Je jasné, že ho musia nájsť. Čo však ukrýva tajomná truhlica? A ako poklad nakoniec využijú? Všetky tieto otázky nám zodpovie nové predstavenie plné zábavy a pesničiek. Okrem Spievanky a Zahrajka sa môžete tešiť aj na Krtka, Svetlušky, Mravcov hasičov, Mamu myš či Netopiera. A ako býva na koncertoch Spievankova zvykom, na pódiu si zahrajú aj niektoré deti z publika.

Vstupenky si môžete zakúpiť na stránke ticketportal.sk alebo domkulturysered.sk. Všetky ďalšie potrebné informácie môžete tiež nájsť na ich webe, FB stránke či FB podujatí.

ZDROJ: FB SPIEVANKOVO

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB SPIEVANKOVO, domkulturysered.sk
Zdieľať na Facebooku