08.12.2023, meniny má
12. januára 2023

Dom kultúry už teraz pozýva na februárové podujatia. Na výber máte koncert aj pochovávanie basy

Dom kultúry už teraz pozýva na februárové podujatia. Na výber máte koncert aj pochovávanie basy
Zdroje: FB Kašuba BAND/domkultury.sered.sk
reklama

Hoci sa nachádzame ešte len v polovičke prvého mesiaca nového roka, nezaškodí si naplánovať nejakú kultúru už aj na februárové dni. Zavolajte kamarátov, známych alebo niekoho z rodiny a príďte spoločne navštíviť niektoré z plánovaných podujatí seredského domu kultúry.

Necháte sa zlákať na koncert slovenskej skupiny Kašubovci alebo obľubujete skôr tradície, zvyky a kultúru s tým spojenú? Vo februári si určite každý vyberie to svoje.

Koncert skupiny Kašubovci

Hudobnú skupinu Kašubovci môžete tiež poznať pod názvom Kašuba band. Fungujú v zložení Ľudovít Kašuba (klávesy a spev) a Martina Kreibich (spev). Pochváliť sa môžu spoluprácou s producentom a skvelým hudobníkom Petrom Klimentom aj s česko-slovenskou TV Šláger.

„Hudba vraj lieči a ja mám najlepší pocit vtedy, keď naše piesne vyčaria čo i len jeden úsmev na perách. Ten, kto miluje hudbu, nemôže byť nikdy úplne nešťastný,“ opisuje Ľudovít Kašuba.

reklama

Pokiaľ ste fanúšikmi tejto skupiny, určite si poznačte do kalendára dátum 19. február 2023. Dom kultúry v Seredi ich privíta v divadelnej sále o 16.00 hod., kde predvedú svoj 90-minútový koncert. Vstupenky si môžete už teraz kúpiť v predpredaji v pokladni Kina NOVA alebo na webovej stránke domu kultúry. Cena vstupného je 12 eur.

Zdroj: Dom kultúry Sereď

Fašiangová veselica a pochovávanie basy

„Milé Seredanky, Seredané a pospolitý lud – na známost sa šeckým dáva, že v stredu 22. februára sa v kultúrnem dome BASA POCHOVÁVA. Od šéstej hodiny Vám dobrú hudbu a zábavu prichystá dychová hudba Hrnčarované, pochová sa basa a osláva fašángy, a to šecko za 5 eur v estrádnej sále kulturáku.“

Takto zaujímavo znie pútavá pozvánka na fašiangovú parádu, ktorú zverejnil na svojich stránkach seredský dom kultúry. Pochovávanie basy sa teda uskutoční 22. februára 2023 o 18.00 hod. v Estrádnej sále Domu kultúry v Seredi. Vstupné na zábavu je 5 eur.

Okrem hudby sa môžete tešiť na bohatý program aj pochod masiek. Počas niekoľkohodinovej zábavy bude o občerstvenie postarané. Tak ako, navnadili sme vás?

Dom kultúry

Zdroj: Dom kultúry Sereď

Zdroje: najkapela.sk, domkultury.sered.sk
Zdieľať na Facebooku