28.05.2023, meniny má
19. októbra 2021

Fotograf Majo Chudý z obce Vinohrady nad Váhom získal opäť ocenenie za jeho neuveriteľnú astronomickú fotografiu

Fotograf Majo Chudý z obce Vinohrady nad Váhom získal opäť ocenenie za jeho neuveriteľnú astronomickú fotografiu
Zdroj: FB Majo Chudý
reklama

Majo Chudý patrí k šikovným fotografom, ktorého zábery krajín a nočnej oblohy zaujali nielen Slovensko, ale aj ľudí a odborníkov z oblasti fotografie po celom svete. Pochádza z neďalekej obce Vinohrady nad Váhom, odkiaľ v minulosti zachytil aj priamy výhľad na Alpy, o čom sme písali v tomto článku. Tentokrát získal ocenenie v súťaži za svoju nevídanú astronomickú fotografiu z Veľkej Javoriny.

Stal sa obľúbencom divákov

Spoločnosť Optolong, ktorá je zameraná práve na príslušenstvo k astronomickým fotografiám, vyhlásila aj tento rok komerčnú súťaž s názvom 2021 Wide Field Astrophotography. Majo získal ocenenie „Top 5 Popularity“, ktoré získalo päť fotografií s najväčším počtom diváckych hlasov. Nádherná nebeská fotografia vznikla na Veľkej Javorine 11. júla 2021  po polnoci.

„Bol to len taký obyčajný výlet za nočnou oblohou, sústredený skôr na test novej fotografickej techniky. Skúška modifikovaného fotoaparátu v kombinácii s difúznym filtrom a filtrom pohlcujúcim svetelné znečistenie.

No nakoniec z toho vyšla celkom fajn fotografia. Aj keď to na fotke možno vyzerá ako letná pohodička, v skutočnosti bolo na kopci v noci dosť chladno. Bol som milo prekvapený, že Dejana to zvládla na deke len v letných šatách celý čas,“ prezradil pre Seredsity.sk Majo Chudý.

reklama

Zdroj: FB Majo Chudý

Zdroj: FB Majo Chudý

Fotograf taktiež ozrejmil, že fotografia zobrazuje panoramatický záber viac ako 180° a je zložená z 39 jednotlivých snímkov. Nafotiť celé spektrum trvalo približne hodinu. Okrem Mliečnej cesty je možné na fotke vidieť aj planétu Jupiter, ktorá je najjasnejším objektom nad horizontom a kúsok napravo od neho je planéta Saturn.

Jeho tvorba sa dostala aj do televízie

Majo sa venuje aj časozberným videám, o ktorých sme vám priniesli článok na tomto odkaze. Jedno z nich bolo odvysielané v TV Markíza a okrem toho obletelo celý svet. Unikátne videá zo série Few Moments nájdete na jeho YouTube kanáli.

Maja môžete podporiť aj na jeho Facebooku a Instagrame, kde nájdete nádherné fotografie svetovej kvality. Do budúcnosti mu prajeme mnoho ďalších úspechov a ocenení a už teraz sa tešíme na ďalšie dychvyrážajúce snímky a videá.

Zdroj: FB MHV Studio

Zdroj: FB MHV Studio

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB Majo Chudý
Zdieľať na Facebooku