26.09.2020, meniny má
reklama
25. mája 2020

V Seredi budú za neobvyklých podmienok hrať Horkýže Slíže. Cena lístkov vás však prekvapí

V Seredi budú za neobvyklých podmienok hrať Horkýže Slíže. Cena lístkov vás však prekvapí
Zdroj: FB Horkýže Slíže/FB Mestské múzeum – Fándlyho fara v Seredi
reklama

Toto leto sa môžete v Seredi tešiť na cyklus exkluzívnych koncertov, ktoré sa budú odohrávať v priestoroch múzejnej záhrady. Okrem toho, že budete obklopení zeleňou a históriou nášho mesta, budete môcť ochutnať kvalitné víno a v cene je zahrnutá aj prehliadka expozícií múzea. Prvý zo série koncertov odohrá slovenská legenda Horkýže Slíže, ktorá po dlhšom čase odohrá svoj prvý koncert práve v Seredi.

Koncert, ktorý spĺňa pandemické opatrenia

Koncerty sú súčasťou projektu Noci v múzeu, ktorý je zorganizovaný v súlade s pandemickými opatreniami. To znamená, že k dispozícii bude iba 99 miest na sedenie s predpísaným odstupom presne podľa zákona. Koncert sa uskutoční 26. júna 2020 so začiatkom o 20.30 hodVstupenky sú už v predaji a zakúpite ich na tomto odkaze za 69 eur.

„Ceny vstupeniek sú vysoké, ale pochopte, prosím, že na daný koncert sa v minulosti skladalo 1000 a viac ľudí, pričom dnes sa na to skladáte „vy – vyvolení“ v spomínanom počte.“ Takto sa vyjadrili Horkýže Slíže na svojom Facebooku.

zdroj: FB udalosť Noci v múzeu: Horkýže slíže/Sereď

Čo vás ešte čaká v múzejnej záhrade?

Samotná múzejná záhrada obsahuje viacero expozícií, ktoré by ste v interiéri nenašli. Asi najväčšou a najzaujímavejšou je exteriérová expozícia zaniknutého stredovekého kostola zo 14. storočia, ktorý sa viaže k vzniku mesta Sereď.

Hneď vedľa sa nachádza novoveká farská studňa s hladinou vody v hĺbke 6,5 m. Okrem toho tu nájdete vystavené napríklad zaujímavé kamenné artefakty a galériu vzácnych tehál z rôznych období. O všetkých pokladoch, ktoré ukrýva naše mestské múzeum sa dočítate v našom staršom článku.

V rámci projektu Noci v múzeu sa okrem Horkýže Slíže môžete tešiť aj na koncert skupiny Fragile, ktorý sa uskutoční 20. júna 2020 či kapelu Buty, ktorá bude hrať 9. júla 2020.

zdroj: muzeum.sk

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: zdroj: FB udalosť Noci v múzeu: Horkýže slíže/Sereď, FB Horkýže Slíže
Zdieľať na Facebooku