13.08.2022, meniny má
29. júna 2022

Leto prišlo aj s teplom v plnej sile. Kde sa môžete v okolí Serede osviežiť? Prinášame prehľad kúpalísk, aquaparkov a prírodných jazier

Leto prišlo aj s teplom v plnej sile. Kde sa môžete v okolí Serede osviežiť? Prinášame prehľad kúpalísk, aquaparkov a prírodných jazier
Zdroje: FB Aquapark Trnava/aquaparksenec.sk
reklama

V posledných dňoch si užívame naozaj vysoké letné teploty. Leto dorazilo v plnej sile a kto môže, trávi voľný čas v bazéne alebo niekde pri vode. Už od piatka začínajú letné prázdniny, ktoré mnohí z nás využijú aj na dovolenku pri mori.

Hoci sa v minulosti plánovala v Seredi aj výstavba kúpaliska, dnes na tom mieste vyrástli bytovky. Obľúbenými miestami na kúpanie pre všetky vekové kategórie boli niekedy aj Rameno, Koleno či Šintavské bane. Dnes však tieto miesta slúžia skôr na rybolov a kúpať sa tu môžete len na vlastné riziko.

V okolí Serede je však pár miest, kam môžete vybehnúť za letným osviežením. Prinášame vám prehľad kúpalísk, aquaparkov a prírodných jazier, ktoré sa nachádzajú v blízkom aj vzdialenejšom okolí Serede.

Kúpaliská

Termálne kúpalisko Vincov les

Nachádza sa najbližšie k Seredi, neďaleko Sládkovičova, cca 12 minút jazdy autom. Na ploche 7 hektárov ponúka celkovo šesť exteriérových bazénov, ohrievaných alebo priamo plnených termálnou vodou s teplotou od 24 °C do 40 °C, ktorá má priaznivé účinky hlavne pri ťažkostiach pohybového ústrojenstva.

reklama

Vybrať si môžete plavecký bazén, relaxačný bazén I., II., oddychový bazén, detský bazén či bazén s tobogánom. Areál plný stromov a zelených plôch ponúka aj ubytovanie formou kempingu v susednej Chatovej osade Vincov les alebo v chatkách apartmánového typu.

Otváracie hodiny:

 • pondelok: 11.00 – 20.00 hod.
 • utorok – nedeľa: 9.00 – 20.00 hod.

Prehľad vstupného nájdete na tejto stránke.

Kúpalisko Castiglione v Trnave

Letné kúpalisko s vyhrievanou vodou je situované v susedstve športového areálu na ulici J. Slottu a je využívané každoročne v čase letnej sezóny. Jeho súčasťou je veľký plavecký bazén, detské bazény, volejbalové ihrisko a prevádzka občerstvenia. Kapacita kúpaliska je 1 050 návštevníkov.

Otváracie hodiny:

 • júl: 9.00 – 20.00 hod. (vstup do 19.30 hod.)
 • august: 9.00 – 19.00 hod. (vstup do 18.30 hod.)

Cenník vstupného si môžete pozrieť na tejto stránke.

Kúpalisko Kamenný mlyn v Trnave

„Kamenáč“ ponúka rozsiahlu vodnú plochu vhodnú na relax a nevyhrievaný plavecký bazén, ktorý je vhodný hlavne pre otužilcov. Areál má kapacitu 2 200 návštevníkov, ale nenájdete tu veľa bufetov, takže odporúčame vziať si so sebou aj občerstvenie.

Otváracie hodiny:

 • jún: 09 .00 – 20.00 hod.
 • júl: 09.00 – 20.00 hod.
 • august: 09.00 – 19.00 hod.

Kompletný cenník vstupného nájdete na tomto odkaze.

Zdroj: kamnavylet.sk

Letné kúpalisko v Hlohovci

Kúpalisko zahájilo túto letnú sezónu 26. júna 2022 a návštevníci sa môžu v jeho areáli zabaviť aj volejbalom, minigolfom a ďalšími aktivitami. Nachádza sa na okraji mesta Hlohovec v krásnom prostredí zámockej záhrady a počas roka prešlo modernizáciou.

Prebehla kompletná rekonštrukcia sociálnych zariadení a prezliekarní, bol vybudovaný bezbariérový prístup, toaleta a prezliekareň pre imobilných. Doplnilo sa oplotenie pri plážovom ihrisku a bolo obnovené oplotenie a nátery všetkých bazénov.

Otváracie hodiny:

 • Kúpalisko – letná sezóna 2022: pondelok – nedeľa:  10.00 – 19.00 hod.
 • Letný bufet: pondelok – nedeľa:  10.00 – 21.00 hod.

Prehľad vstupného nájdete na tomto odkaze.

Kúpalisko Eva v Piešťanoch

Termálne kúpalisko Eva v Piešťanoch patrí medzi kultúrne pamiatky. Areál pozostáva z 25-metrového krytého bazéna (v súčasnosti mimo pevádzky), z otvoreného 50-metrového bazéna, kľudového bazéna a detského bazéna, ako aj z plôch vyhradených na slnenie a pre rôzne športy.

Teplota vody sa pohybuje okolo 27 °C, v kľudovom bazéne až 34 – 38 °C. V areáli plnom stromov a zelene nájdete aj trávnatú plochu vhodnú pre kriket a ihrisko na plážový volejbal. Kapacita areálu dosahuje 1 500 osôb.

Otváracie hodiny:

 • máj – jún: denne 11.00 – 18.00 hod.
 • júl – august: denne 10.00 – 19.00 hod.
 • september: denne 11.00 – 18.00 hod.

Kompletný cenník kúpaliska nájdete na tejto stránke.

Zdroj: zpiestan.sk

Aquaparky a thermalparky

Termál Centrum Galandia

Bolo opätovne otvorené pre verejnosť 29. apríla 2022 po viac ako šesťročnej prestávke, kedy prechádzalo rozsiahlou rekonštrukciou. Môžete sa tak tešiť na vynovené priestory, tobogány, šesť bazénov, ležadlá a ďalšie vybavenie.

Vonkajšia časť, ktorá je prístupná len v letnej sezóne, ponúka: 25 m plavecký bazén, vonkajší detský bazén, vonkajší výplavový relaxačný bazén, dva tobogány, bufet s občerstvením, detské ihrisko a ihrisko na plážový volejbal.

V interiéri, ktorý je v prevádzke celoročne, nájdete: veľký relaxačný bazén, hypertermálny kľudový bazén, detský bazén, dojazdový bazén, jeden uzavretý tobogán, fast food, bar. Nachádza sa tu aj saunová časť s celoročnou prevádzkou, ktorá ponúka parnú, fínsku a infra saunu.

Otváracie hodiny a cenník nájdete na tomto odkaze.

Aquapark Trnava

Komplex ponúka päť bazénov s vyhrievanou vodou (relaxačný, oddychový, detský a vonkajší bazén a tiež dva tobogány) a zahŕňa tiež wellness s 8 saunami a dvoma vírivkami, klasické a thajské masáže.

V letnej sezóne je otvorené aj letné kúpalisko s vyhrievaným nerezovým bazénom s teplotou 28 °C, so štyrmi plaveckými dráhami, ležadlami, s perličkovým vírením, vodným barom a fontánou.

Pripravené sú atrakcie pre deti aj dospelých, ako napríklad lezecká stena, basketbalový kôš, lanová dráha a plávajúce lekná. Pre najmenšie deti je k dispozícii detská zóna, súčasťou letného areálu je vodný bar, kaviareň, bufet, Algida stánok, reštaurácia na prvom poschodí, prezliekarne, sprchy, skrinky.

Otváracie hodiny:

 • Aqua: pondelok – nedeľa: 9.00 hod. – 21.00 hod.
 • Wellness: pondelok – nedeľa: 10.00 hod. – 21.00 hod.
 • Letné kúpalisko: pondelok – nedeľa: 9.00 hod. – 19.00 hod.

Informácie o jednotlivom vstupnom nájdete na tejto stránke.

Zdroj: FB Aquapark Trnava

AVA Thermalpark Diakovce

Po kompletnej rekonštrukcii bol slávnostne otvorený 16. júna 2022. Boli tu vybudované dva nové bazény, tobogany a iné vodné atrakcie.

Taktiež bola zabudovaná nová bazénová technológia, vybudované nové rekreačné chatky, zrekonštruovaná ubytovňa, sociálne zariadenia a objekty pre karavanistov.

Otváracie hodiny:

 • denne: 9.00 – 19.00 hod.
 • nočné kúpanie: piatok – sobota: 20.30 – 24.00 hod.

Informácie o vstupnom si zistíte na tomto odkaze.

Aquapark Senec

Ponúka päť bazénov v celoročnej prevádzke a ďalšie dva bazény v letnej prevádzke. V lete môžete v areáli relaxovať aj aktívne a zahrať si plážový volejbal, minifutbal, petang alebo badminton.

Od soboty 18. júna 2022 sa postupne otvára celý letný areál, pričom leto v plnej paráde s nafukovačkami, osviežujúcimi drinkami a každodennou animačnou zábavou odštartuje v prvý deň letných prázdnin.

Otváracie hodiny:

 • Aquapark: pondelok – nedeľa: 9.00 – 21.00 hod.
 • Swimaréna: pondelok – nedeľa: 9.00 – 21.00 hod.
 • SAI Wellness: pondelok – nedeľa: 16.00 – 21.00 hod.

Cenník aquaparku si môžete pozrieť na tejto stránke.

Zdroj: aquaparksenec.sk

Thermalpark Dunajská Streda

Jedno z najpopulárnejších a najnavštevovanejších rekreačných stredísk na južnom Slovensku. Na ploche 18 hektárov ponúka šesť vonkajších a štyri vnútorné bazény, trojhviezdičkový hotel a množstvo iných služieb.

Otvorený je denne od 09.00 hod. do 21.00 hod. a informácie o vstupnom nájdete na tomto odkaze.

Thermal Corvinus Veľký Meder

Pre návštevníkov je pripravených sedem bazénov s celoročnou prevádzkou, ako aj šesť vonkajších bazénov vybavených vodnými masážnymi tryskami, hracími elementmi, vnútornými i vonkajšími toboganmi. Nachádza sa tu aj nový saunový a vitálny svet.

K dispozícii je taktiež bazén s názvom „unášajúca rieka“, ktorý obklopuje ostrov s odpočinkovým priestorom, fontánou, relaxačnou jaskyňou s priezračným vodopádom a perličkovým kúpeľom ponúkajúcim fyzickú i psychickú pohodu.

Otvorené je denne od 9.00 hod. do 20.00 hod. Prehľad vstupného nájdete na tejto stránke a vstupenky je možné zakúpiť aj online.

Thermál Nesvady – Naszvad

Nachádza sa necelú hodinu cesty od Serede. Ponúka šesť bazénov (relaxačno-zážitkový bazén, sedací bazén, rekreačný bazén, ochladzovací bazén, detský bazén, detská vodná atrakcia pirátske pobrežie). Bazény s geotermálnou vodou sú otvorené celoročne.

Geotermálna voda v Nesvadoch vyviera z hĺbky 1 504 metrov a dosahuje teplotu 62°C. Svojimi fyzikálnymi vlastnosťami a chemickým zložením veľmi priaznivo pôsobí na ľudský organizmus.

Otvorené je denne od 10.00 hod. do 21.00 hod. Cenník vstupného môžete nájsť na tomto odkaze.

Zdroj: thermalnesvady.sk

Prírodné jazerá

Aquarea Čierna Voda – Areál športu a relaxu

Nachádza sa medzi obcami Veľké Úľany a Čierna Voda pri bývalom štrkovisku, ktoré je známe aj pod názvom „Čierna Voda“ alebo „Sziget“ (Ostrov). Krásne tyrkysovo sfarbená hladina jazera pripomína jadranské pláže. Areál je vybavený sociálnymi zariadenia a bohatými doplnkovými službami.

Člení sa na plážovú zónu pre verejnosť a prémium zónu. Nájdete tu aj Aquarea Dive Center – potápačskú bázu so zanorenými atrakciami a množstvom rôznorodých rýb, ktoré môžu potápači obdivovať pod hladinou.

Otváracie hodiny:

13. 6. – 30. 6. 2022

 • cez týždeň: 10.00 – 18.00 hod. (posledný vstup o 17.00 hod.)
 • cez víkend: 09.00 – 19.00 hod. (posledný vstup o 18.00 hod.)

1.7. – 4. 9. 2022

 • cez týždeň: 10.00 – 20.00 hod. (posledný vstup o 19.00 hod.)
 • cez víkend: 09.00 – 20.00 hod. (posledný vstup o 19.00 hod.)

Aktuálny cenník vstupného nájdete na tejto stránke.

Slnečné jazerá Senec

Najnavštevovanejšie letné stredisko cestovného ruchu na Slovensku je naozaj obrovské. Preto je areál pre lepšiu orientáciu rozdelený podľa svetových strán na južnú, severnú a východnú pláž. Odporúčame vám kliknúť si na interaktívnu mapu jazier v 360-stupňovej rotácii.

Okrem tenisových, futbalových, volejbalových a detských ihrísk tu nájdete požičovňu člnov a vodných bicyklov alebo rôzne tobogány. Ak plánujete ostať aj cez noc, môžete sa zabaviť na rôznych diskotékach alebo hudobno-zábavných predstaveniach.

Vstupné sa vyberá v časoch od 9.00 hod. do 18.00 hod. a jeho výšku nájdete na tomto odkaze.

Zdroj: slnecnejazera360.sk

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: seredsity.sk, vincovles.com, sprava.trnava.sk, bhhc.sk, kupaliskoeva.com, galandia.sk, aquaparktrnava.sk, kupaliskodiakovce.sk, aquaparksenec.sk, thermalpark.sk, thermal-corvinus.sk, thermalnesvady.sk, aquarea.sk, slnecnejazera.eu
Zdieľať na Facebooku