08.12.2023, meniny má
25. apríla 2023

Máme to ale šikovné deti! Talenty zo Serede a okolia sa na rôznych súťažiach blysli na tých najvyšších priečkach

Máme to ale šikovné deti! Talenty zo Serede a okolia sa na rôznych súťažiach blysli na tých najvyšších priečkach
Zdroje: ZŠ s MŠ kráľa Svätopluka Šintava/zskomsered.edupage.org
reklama

Opäť sme sa raz presvedčili o tom, aké nadané a šikovné deti máme v Seredi a blízkom okolí. Dôkazom toho sú úspechy z posledných dní, ktoré deti vybojovali či už v športoch, speve alebo tanci.

Nielen rodičia spomenutých detí, ale aj všetci ostatní sme nesmierne hrdí na to, čo počas účastí na súťažiach dosiahli. Poďme sa teda spolu na to pozrieť.

Hádzanárky ZŠ Juraja Fándlyho v Seredi postúpili do semifinále majstrovstiev Slovenska

Športové talenty z CVČ ZŠ J. Fándlyho odohrali vo svojej skupine, ktorá sa hrala turnajovým spôsobom jeseň – jar, výborné zápasy a nestratili ani bod. Bez väčších ťažkostí sa stali víťazkami ich skupiny.

Veľkú oporu malo družstvo v perfektných výkonoch brankárky N. Chynoradskej a hráčok v poli – L. Fogelovej a Z. Sojkovej. Popri nich sa aj ostatné hráčky postupne rozohrali a naďalej získavali stále väčšiu istotu v hre. O druhom postupujúcom rozhodli až posledné zápasy, pričom nakoniec sa z postupu tešili dievčatá z Topoľníkov.

reklama

CVČ ZŠ Fándlyho reprezentovali: N. Chynoradská, J. Chudáčiková, L. Ferancová – L. Fogelová, Z. Sojková, E. Chynoradská, E. Gejdošová, M. Husárová, A. Sojková, T. Sojková, E. M. Holičková, T. Hercegová, K. Miklošíková, N. Štrbová, K. Bédiová, L. Kreháková pod vedením trénera Mgr. Milana Nováka.

deti

Zdroj: zsjfandlyhosered.edupage.org

Súťaž P-T-S

Pätnásť detských športovcov taktiež zo ZŠ J. Fándlyho sa zúčastnilo krajského kola atletickej súťaže pre deti z Trnavského kraja – Detská P-T-S. Až 12 z celkového počtu detí sa umiestnilo na popredných priečkach vo svojich  disciplínach.

Súťažilo sa v nasledovných disciplínach:

  • kategória družstiev: hod medicinbalom, skok z miesta, štafetový beh, hod raketkou, beh cez prekážky a vytrvalostný 3- alebo 6-minútový beh,
  • individuálne súťaže,  v ktorých deti súťažili sami za seba – beh na 2 x 20m, hod medicinbalom vzad, skok z miesta.

Zdroj: zsjfandlyhosered.edupage.org

1. miesto vo florbale

V športe sa darilo aj ďalším mladým športovcom. Chlapčenské florbalové družstvo zo ZŠ Jana Amosa Komenského sa zúčastnilo okresného kola vo florbale, ktoré sa uskutočnilo v Galante za účasti 6 tímov – ZŠ J. A. Komenského, ZŠ Šoporňa, Gymnázium Janka Matúšku Galanta, ZŠ G. Dusíka Galanta, ZŠ Pusté Úľany, ZŠ SNP Galanta.

„Chlapci na tomto turnaji vytvorili výbornú partiu, ktorú umne dirigoval náš najskúsenejší hráč Michal Váry. Samo Hodorovič sa stal naším najlepším strelcom, Roman Bartek hral bez jedinej chybičky a stal sa strelcom nášho otváracieho gólu na turnaji, Robo Očenáš bol suverénne najatletickejším hráčom turnaja, Viktor Pál s Matúšom Kavickým nabehali asi najviac na tomto turnaji a mali najväčší hlad po víťazstvách, Matej Pazúr sa blysol pri samostatných nájazdoch a vychytal súpera na nulu, vynikajúci boli takisto Samo Bodlák, Alan Marušiak a Maťo Ščevík,“ opísal tréner Miloš Procházka.

Zdroj: zskomsered.edupage.org

Úspešné boli aj deti zo ZŠ s MŠ kráľa Svätopluka v Šintave

Žiaci zo ZŠ s MŠ kráľa Svätopluka v Šintave získali významné pódiové umiestnenia na dvoch zaujímavých súťažiach v našom hlavnom meste.

Viktória Bukovská a Hana Dzurová sa zúčastnili na tanečnej súťaži Showtimedance, kde so skupinou dievčat z tanečnej školy Johnyho Mečocha Life is perfect získali výborné 1. miesto.

Celá súťaž sa podľa slov organizátorov nesie v myšlienke: „Radosť z tanca, elegancia pohybu, tvorivosť umenia, zdravia a športu sú základné hodnoty životného štýlu tanečníka.“

Zdroj: ZŠ s MŠ kráľa Svätopluka Šintava

Ďalším úspešným žiakom z rovnakej základnej školy je aj Irfan Varlík. Ten sa zúčastnil 13. ročníka speváckej súťaže Muzikálová hviezda, ktorá je určená pre začiatočníkov aj profesionálov bez rozdielu veku.

Všetkych účastníkov starostlivo sledovala aj hviezdna porota, ktorá sa skladala z mien ako Ján Ďurovčík, Nela Pocisková alebo Dárius Koči. Irfanovi sa vďaka jeho talentu a vystúpeniu, ktoré predviedol, podarilo získať ocenenie v podobe krásneho 2. miesta.

Zdroj: ZŠ s MŠ kráľa Svätopluka Šintava

Zdroje: ZŠ s MŠ kráľa Svätopluka Šintava, rdsartgroup.sk, showtime-dance.sk, zsjfandlyhosered.edupage.org, zskomsered.edupage.org
Zdieľať na Facebooku