19.04.2024, meniny má
22. augusta 2023

Počet záujemcov o darovanie krvi oproti júlu stúpol. Na Mobilnú kvapku krvi prišli aj traja prvodarcovia

Počet záujemcov o darovanie krvi oproti júlu stúpol. Na Mobilnú kvapku krvi prišli aj traja prvodarcovia
Zdroj: seredsity.sk
reklama

Sme hrdí na to, že aj v Seredi sa nájdu ľudia, ktorí chcú a idú darovať krv. Mnohí ľudia si často neuvedomujú, že darcovstvo môže zachrániť ľudský život a každá kvapka ľudskej krvi je potrebná.

Darovanie krvi si ako dobročinná aktivita získala srdcia mnohých občanov a možno ju už pokladať za tradičnú a ušľachtilú aktivitu. Zapojiť sa do nej môže každý Seredčan spĺňajúci podmienky pre darovanie krvi.

Pondelkové doobedie v znamení mobilnej kvapky krvi

Ako informovala Ing. Zuzana Slahučková, referent komunikácie MsÚ Sereď, darovať túto vzácnu tekutinu prišlo počas pondelkovej mobilnej kvapky krvi celkovo 18 záujemcov. Z nich bolo úspešne pripustených darovať krv 15 osôb.

Ako ďalej uviedla, z tohto počtu boli až tri osoby, ktoré krv darovali po prvý raz. V spolupráci s pracovníkmi z Nemocnice Agel Komárno sa podarilo vyzbierať 6,75 litra krvi.

reklama

Toto množstvo rovnako ako iné stojí za slová vďaky. Tie patria všetkým tým, ktorí nemyslia iba na seba a obetovali nielen svoj čas a energiu na to, aby nimi darovaná krv mohla pomôcť ďalším.

darovanie krvi

Zdroj: seredsity.sk

Ako bývalo zvykom aj v minulosti, darovanie krvi aj v tomto prípade prebiehalo na Mestskom úrade v Seredi v čase od 9.00 do 12.00 hod v priestoroch malej zasadačky.

Ďalšie termíny tohtoročných mobilných odberov krvi v našom meste sú naplánované na 9. októbra a 30. novembra 2023.

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

krvi

ZDROJ: MESTO SEREĎ

 

Zdroje: seredsity.sk, Seredské novinky
Zdieľať na Facebooku