31.05.2023, meniny má
5. augusta 2022

Raper Palermo sa priznal k obchodu s drogami. Pred súdom v Pezinku skončili ďalšie osoby seredského drogového biznisu

Raper Palermo sa priznal k obchodu s drogami. Pred súdom v Pezinku skončili ďalšie osoby seredského drogového biznisu
Zdroj: noviny.sk/regiony.zoznam.sk
reklama

Dňa 3. augusta 2022 začalo pojednávanie s ďalšou vetvou seredského drogového biznisu pred Špecializovaným súdom v Pezinku. Medzi obžalovanými bolo viacero mužov, ktorých zaistili pri špeciálnych policajných akciách s krycím názvom Venal 6.

Policajné komando udrelo na skupinu Dunčovcov začiatkom mája 2021. Dokopy obvinili 16 ľudí. Skupina mala pôsobiť v drogovom biznise od roku 2010. V Trnavskom kraji a jeho okolí mali kšeftovať s drogami a vyrábať metamfetamín v státisícoch eur.

Pojednávanie skončilo rýchlo

V kauze obvinili aj známeho rapera Pavla Mlynaríka alias Palerma či expartnera známej moderátorky Romana Doležaja. Hlavné pojednávanie sa však v stredu 3. augusta skončilo veľmi rýchlo. „Na hlavnom pojednávaní bolo prítomných 11 obžalovaných,  v jednom prípade podal obžalovaný žiadosť, aby sa konalo v jeho neprítomnosti a súd v jednom prípade koná ako proti úšlému. Prečítala sa obžaloba, strany zaujali voči nej stanovisko,“ informovala hovorkyňa súdu Katarína Kudjaková.

Piati obžalovaní sa rozhodli, že vyhlásia svoju vinu. Je medzi nimi aj raper Palermo. Obžalovaným pritom hrozia vysoké tresty v rozpätí 15 až 20 rokov.

reklama

Palermo sa priznal

Vo štvrtok 4. augusta 2022 sa pokračovalo v pojednávaní. Po viac ako roku sa pred súd postavili dvanásti obžalovaní. Okrem drogového biznisu ich takmer všetkých vinia aj z toho, že boli členmi seredskej skupiny Dunčovcov.

Nakoniec sa k skutkom pred senátom priznali až šiesti muži a vyhlásili, že sú vinní. Bol medzi nimi aj seredský raper Palermo, ktorý bol v čase razií Venal na Malte a neskončil tak v putách.

Teraz sa ale priznal, že roky predával metamfetamín a vyhlásil, že je vinný. Palermo pred súdom nevypovedal, ale sa čítali jeho staršie výpovede, v ktorých opísal, ako biznis s drogami fungoval.

Nakupoval od Grosmana

Začal ešte v roku 2007, kedy malo ísť o menšie obchody s metamfetamínom. Drogy si zaobstarával od známeho Seredčana Mareka Grosmana, ktorý trénoval deti v boxe.

Palermov väčší drogový biznis sa začal v roku 2011, kedy sa dal dokopy so skupinou Dunčovcov. Od tých mal kupovať metamfetamín v množstve od 100 do 300 gramov mesačne. Palermo posúval drogy ďalej na predaj podľa dopytu dílerov.

Vyšetrovateľom však povedal aj to, že s drogami skončil pred niekoľkými rokmi, pretože sa chcel živiť iba hudbou. Palermovi aj ostatným hrozia výnimočné tresty. V base môžu stráviť od 15 až 25 rokov, prípadne doživotie. Priznaním sa a spoluprácou môžu skončiť s výrazne nižšími trestami.

„Na základe preštudovania vyšetrovacieho spisu, výpovede svedkov, ako aj spoluobvinených sme dospeli k názoru, že toto bude vo vzťahu k môjmu klientovi najlepšie možné riešenie,“ informuje raperova obhajkyňa Ivana Kochanská. Sudkyňa odročila pojednávanie na 9. augusta. Pokračovať sa bude výpoveďami obžalovaných.

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: noviny.sk, seredsity.sk
Zdieľať na Facebooku