24.06.2024, meniny má
1. októbra 2020

Roman Paulus z Paty svojím úžasným výkonom zdolal protivníka. Jeho jednoznačným cieľom je opasok šampióna Oktagon Výzvy

Roman Paulus z Paty svojím úžasným výkonom zdolal protivníka. Jeho jednoznačným cieľom je opasok šampióna Oktagon Výzvy
Zdroj: svetmma.sk/Roman Paulus
reklama

Mladého a šikovného Romana Paulusa z Paty vám už isto nemusíme predstavovať. Množstvo článkov, ktoré sme vám priniesli o tomto bojovníkovi a jeho kolegovi Lukášovi Eliášovi z Dolnej Stredy, nájdete na našom webe. Roman zo Spartakus Fight Gymu pod vedením Attilu Végha má na konte mnohé úspechy. A ďalší si pripísal len nedávno. Podľa jeho slov si ide po výherný opasok.

Oktagon Výzva, o ktorej sme písali napríklad v tomto článku, má za sebou už tretí duel a po dvoch porážkach získal slovenský tím prvé víťazstvo. Postaral sa o neho práve náš úspešný Roman Paulus, ktorý prekonal svojho protivníka Vladimíra Lengála.

Tohtoročná Oktagon Výzva

Oktagon Výzva je reality show, v ktorej sú štyria Česi a štyria Slováci. Všetci ôsmi spolu bývajú v jednom dome a každého z nich čaká jeden zápas. Dokopy sa teda môžeme tešiť na 4 zápasy.

V tejto show sa bojuje o titul šampióna Oktagon Výzvy. Účastníci spolu trénujú a pripravujú sa na zápasy v spoločnom gyme. Okrem toho ich čakajú rôzne výzvy. Ak tím vyhrá, môže si vybrať nasledujúci zápas.

reklama

Víťaz získa opasok šampióna Oktagon Výzvy. Reality show sledujú ľudia na celom Slovensku a v Česku už od 14. septembra 2020 na televíznej stanici TV JOJ Plus.

Romana Paulusa si môžete pozrieť v archíve TV JOJ PLUS v prvej epizóde Oktagon Výzvy, ktorá mala premiéru 20. septembra 2020.

Prijal 72 kg výzvu

Romana sme mali možnosť vidieť už v Oktagone Underground, kde si vôbec neviedol zle. Ľudia teda čakali, že môže prísť aj pozvánka do novej reality show Výzva. „S návrhom prišiel môj tréner Janko Hudák. Vravel, že by ma chceli do toho projektu, tak som sa potešil. Pýtal som sa, že aká to bude váha, či 66 alebo 68, odpovedal mi, že 72. Najprv som si hovoril, že je to na mňa veľa, ale potom som si to nechal uležať v hlave a hovorím si, že idem do toho, keďže Výzvu som pozeral od začiatku a bavilo ma to,“ prezradil Roman pre portál Svet MMA.

Tvrdo sa pripravoval

Príprava na reality show sa uskutočnila v už spomínanom Spartakus Fight Gyme, kde Roman pravidelne a veľmi tvrdo trénoval. Príprave sa podrobil aj s kolegami Karolom Ryšavým, Braňom Zuzákom, Mišom Plesníkom, Lajšom Kleinom, Rišom Koncom a s „vedúcim“ Attilom Véghom. Vo vile sa počas reality show a v Oktagon gyme už iba udržiavala dobre nadobudnutá a tvrdo vydretá forma.

Roman dostal za súpera skúseného Vladimíra Lengála. Podľa portálu Svet MMA sa o ňom vedelo, že je skúsený „postojár“, ktorý si už pomaličky trénoval aj zem. „Vedel som, že nejakú obranu proti strhom tam bude mať. aj to, že bude vedieť nejaké základné prvky z jiu-jitsu. Tvrdé údery boli ale jeho najväčšia zbraň,“ doplnil Roman. Nedal sa však a ukázal, že, čo sa týka taktiky, je komplexnejším bojovníkom a pracoval ako v postoji, tak aj na zemi.

Zlomil mu sánku

Patan naozaj po celý čas bojoval. Neskoršie pozápasové lekárske vyšetrenie dokonca potvrdilo, že Roman Paulus svojím kopom zlomil Vladimírovi Lengálovi sánku. Roman si tak vychutnáva prvú výhru na strane Slovenska a jeho tímu.

Po takomto výkone ho pravdepodobne uvidíme dokonca v semifinále. Ak sa tam naozaj dostane, jeho ciele budú, samozrejme, iba tie najvyššie. „Určite budem stále makať naplno. Teraz sme v príprave, a keď sa dostanem do semifinále, tak chcem vyhrať semifinálový zápas. Ak by som postúpil do finále, určite sa chcem poctivo pripraviť a zobrať si opasok,“  ukončil.

zdroj: svetmma.sk

zdroj: FB OKTAGON MMA

zdroj: FB OKTAGON MMA

zdroj: FB OKTAGON MMA

zdroj: FB OKTAGON MMA

Podporte Romana zdieľaním.

Zdroje: svetmma.sk
Zdieľať na Facebooku