08.12.2023, meniny má
4. marca 2023

Sereďou sa ponesú ľudové piesne v podaní nadaných detských spevákov. Súťaž Folklórna Sereď sa bude konať už začiatkom apríla

Sereďou sa ponesú ľudové piesne v podaní nadaných detských spevákov. Súťaž Folklórna Sereď sa bude konať už začiatkom apríla
Zdroje: seredsity.sk/matica.sk
reklama

Miestny odbor Matice slovenskej a mesto Sereď v spolupráci s domom kultúry vyhlásili v týchto dňoch už 15. ročník regionálnej súťaže v speve ľudovej piesne, známy ako Folklórna Sereď.

Cieľom speváckej súťaže je rozvíjať kultúrne dedičstvo v oblasti ľudovej piesne, podporiť ľudovú kultúru a kultúrnu tvorivosť mládeže. Súťaž je určená pre deti zo základných škôl a základných umeleckých škôl.

Súťaž v speve ľudových piesní

Ľudové piesne jednoznačne patria k jedným z najväčších klenotov slovenskej kultúry. Preto by sme na ne nemali zabúdať, ba práve naopak. Sme presvedčení, že našom meste žije mnoho talentovaných detí, ktoré rady spievajú a určite ich poteší možnosť zasúťažiť si v speve s rovesníkmi z okolia.

Folklórna Sereď je každoročná súťaž v speve ľudovej piesne, s výnimkou pandemických rokov. V tomto roku sa uskutoční už jej krásny 15. ročník. Termín súťaže je stanovený na pondelok 3. apríla 2023 o 13.00 hod. a konať sa bude ako každý rok v Dome kultúry v Seredi.

reklama

Súťaž prebieha v štyroch základných kategóriách, pričom do každej kategórie môžu školy poslať maximálne dvoch súťažiacich. Každý z nich potom zaspieva dve ľudové piesne. Prihlášky je možné zasielať do 28. marca 2023. Veríme, že opäť raz pôjde o nezabudnuteľný zážitok pre všetkých zúčastnených.

súťaž v speve

Zdroj: seredskenovinky.sk

Zdroj: matica.sk

Zdroj: matica.sk

Zdroje: matica.sk, seredsity.sk
Zdieľať na Facebooku