19.05.2024, meniny má
14. mája 2024

Staršie minižiačky BK Lokomotíva Sereď v dohrávke na domácej palubovke vybojovali dve zaslúžené víťazstvá

Staršie minižiačky BK Lokomotíva Sereď v dohrávke na domácej palubovke vybojovali dve zaslúžené víťazstvá
Zdroje: Karin Henčeková/freepik.com
reklama

Sviatok-nesviatok, v stredu 8. mája 2024 basketbaloví fanúšikovia naplnili seredskú športovú halu a domáci tím odohral dva dôležité zápasy. Staršie minižiačky BK Lokomotíva Sereď čakala dohrávka proti družstvám z Trnavy a Ibasu.

BK Lokomotíva Sereď – AŠK Trnava 45:39

Hodnotenie zápasu od Nelky Pollákovej:

„Tento zápas bol pre nás poučný. Na začiatku sme moc nebehali a nedávali koše ale cez time-out nám pani trénerka povedala že keď chceme dávať koše tak musíme brániť agresívne a šprintovať do útoku. Po time-oute sme začali naplno behať a brániť a to sa ukázalo aj v košoch. A keď sme sa rozbehli tak nám tam začal padať jeden kôš za druhým. Tento zápas sa mi veľmi páčil.”

Zápas s Trnavou hodnotí aj trénerka veľmi pozitívne. Veľká chuť do hry bola vidieť na obidvoch stranách ihriska. V prvom polčase sa hral rýchly basket, Seredčanky sa púšťali veľa do hry 1:1 a snažili sa agresívne brániť. Do druhého polčasu ale vstúpili trochu vlažne. Chýbala im iskra na ihrisku aj lavičke. Na time-oute si družstvo povedalo zopár vecí a od tohto momentu sme mohli vidieť opäť seredské rakety v plnej paráde. Súperky sa začali na konci zápasu doťahovať, no domáce záver zápasu zvládli. Vďaka tomu sa mohli radovať z výhry v skvelej atmosfére rodičov.

reklama

BK Lokomotíva Sereď – IBAS 66:34

Hodnotenie zápasu od Emy Práznovskej: 

„Zápas bol veľmi dobrý. Mali sme veľa zakončení, veľa prihrávok dopredu a dobre sme bránili. Bránili sme agresívne aj s faulami, ale to nevadí. Inak všetko hodnotím super.“

Druhý zápas bol od začiatku v rukách lokomotívy a bolo vidieť, že dievčatá basketbal veľmi baví. Rakety nenechali nič na náhodu, zápas si naozaj odmakali a potešili všetkých svojim výkonom a prejavom na ihrisku.

Ďalší zápas čaká Seredčanky už vo štvrtok 16. mája 2024 na palubovke Ivanky.

Trénerka: Michaela Sedláčková
Asistentka: Yasmin Zrayer

lokomotíva

Zdroj: Karin Henčeková

Zdroje: Karin Henčeková
Zdieľať na Facebooku