12.04.2021, meniny má
17. augusta 2020

Talentovaná Veronika Greinerová z Paty vyhrala 1. miesto na Majstrovstvách Slovenska v disciplíne Weighted vo workoute

Talentovaná Veronika Greinerová z Paty vyhrala 1. miesto na Majstrovstvách Slovenska v disciplíne Weighted vo workoute
Zdroj: Veronika Greinerová
reklama

Talentovaná a vždy usmiata Patanka Veronika Greinerová zo seredského športového klubu CalistheniX Sereď má v našom médiu obzvlášť čestné miesto. O jej úspechoch naozaj pravidelne informujeme našich čitateľov. Nejaké zaujímavosti si o nej môžete prečítať napríklad aj v tomto článku.

Minulý rok nás všetkých veľmi potešilo, že táto šikovná športovkyňa z neďalekej dediny dosiahla ďalší úžasný míľnik vo svojej kariére. A to v podobe bronzovej medaily na Majstrovstvách sveta v Rusku, o čom sme vás taktiež informovali. O tomto jej úspechu si môžete prečítať v tomto článku. Veronika sa však pravidelne zúčastňuje aj majstrovstiev Slovenskej republiky.

Majsterka Slovenska

Nie je tomu tak dávno, čo získala prvenstvo na Majstrovstvách Slovenskej republiky v Street Workoute. Tieto sa pred pár mesiacmi konali kvôli pandémii koronavírusu online a Veronika musela natočiť dvojminútový záznam zostavy. Neodradili ju ani technické problémy, ani to, že bola v časovej tiesni.

Trénovala dlho a intenzívne a podľa jej slov aspoň vďaka svalovej výdrži spoznala svoje nové „hranice“ – fyzické aj psychické. Prvenstvo na týchto majstrovstvách pre ňu znamenalo veľkú poctu, pretože doposiaľ nikdy neobdržala titul majsterky Slovenska. Isto jej vtedy ani nenapadlo, že za pár mesiacov ho získa znovu.

Prvenstvo dosiahla aj vo Weighted

Weighted je disciplína, kde ide o tréning cvikov výhradne s vlastným telom, ktoré je ale zaťažené o ďalšiu váhu. Najzákladnejšie používané cviky sú drepy, kľuky na zemi a na bradlách či príťahy na hrazde.

Ako sa Veronika vyjadrila na svojom Facebooku, v podstate išla súťažiť „do počtu“. Na to, aby sa otvorila kategória, museli byť v jednej kategórii minimálne traja účastníci. Veronika bola oslovená, aby išla súťažiť, nakoľko boli prihlásené len dve dievčatá. Najprv sa bránila, pretože si chcela užiť workoutový zraz, trénovať freestyle a podporovať ostatných súťažiacich.

Nakoniec sa však rozhodla skúsiť to. Nechcela nechať organizátorov aj dve dievčatá v štichu. A ako to u nej býva zvykom, povedala si, že keď už ide súťažiť, dá do toho všetko. A išla naplno ako vždy.

Intezívne sa pripravovala a približne si vyrátala, koľko opakovaní by mohla zvládnuť s prídavnými závažiami. Weighted robieva iba občas na konci tréningov a v zime tiež len minimálne. U žien stanovili závažia: +8 kg na zhyb, +16 kg na kľuk na bradlách (dip) a +12 kg na drep na jednej nohe. Veronikine opakovania boli 9 zhybov, 9 dipov a 5 uznaných drepov na jednej nohe (z 8).  

Veronike z celého srdca gratulujeme v rámci celej redakcie!

zdroj: Veronika Greinerová

zdroj: Veronika Greinerová

zdroj: Veronika Greinerová

zdroj: Veronika Greinerová

Podporte Veroniku zdieľaním článku.

Zdroje: FB Veronika Greinerová
Zdieľať na Facebooku