24.06.2024, meniny má
5. júna 2024

Tento piatok sa bude opäť upratovať kaštieľ pred nedeľným koncertom hudobného festivalu Pro Musica Nostra

reklama

Mnohé organizácie, dobrovoľníci aj mesto Sereď usilujú o to, aby náš Seredský kaštieľ vyzeral opäť krásne. Keďže ide o národnú kultúrnu pamiatku, veľmi by sme si všetci priali, aby ju mohli v čo najlepšom možnom stave vidieť a zažiť aj naše deti a ďalšie generácie.

Pred časom počas Týždňa dobrovoľníctva organizoval KC Priestor upratovaciu brigádu v interiéri kaštieľa. Už o pár dní OZ Vodný hrad nadviaže na túto činnosť ďalšou brigádou, ktorá pomôže prinavrátiť do Seredského kaštieľa trochu života.

Kaštieľ dočistia a zveľadia kvetmi

V piatok 7. júna 2024 sa aj v Seredi môžete zapojiť do celoslovenského dobrovoľníckeho podujatia Naše Mesto organizovaného Nadáciou Pontis.

Spolu s firemnými dobrovoľníkmi z Tesco DC Gáň môžete aj vy pomôcť pri zveľaďovaní objektu Seredského kaštieľa. Pokračovať budeme v úprave priestorov kaštieľa, ktoré počas týždňa dobrovoľníctva začali dobrovoľníci spolu s KC PRIESTOR.

reklama

Dočisťovať sa budú priestory miestnosti, ktorá bude využívaná ako logistické zázemie pre kultúrne akcie konané v bastióne a Zámockom parku v spolupráci s Mestským múzeom – Fándlyho fara v Seredi.

„Opäť skrášlime okná barónky kvetmi. Upravíme okolie a v nedeľu budeme vítať v bastióne seredského kaštieľa návštevníkov III. Medzinárodného hudobného festivalu Pro Musica Nostra. Spoločnými silami dosiahneme pozitívne zmeny. Žijeme sloganom: Mám srdce na správnom meste,“ vysvetľuje OZ Vodný hrad.

kaštieľ

Zdroj: FB Občianske združenie Vodný hrad

PRO MUSICA NOSTRA TYRNAVIENSI 2024

V nedeľu 9. júna 2024 o 18.00 hod. sa v bastióne Seredského kaštieľa uskutoční otvárací koncert III. Medzinárodného hudobného festivalu Pro Musica Nostra. Vystúpi na ňom Miki Skuta klavír & THE FUTURE SYMPHONIC ORCHESTRA, Nora Skuta (klavír).

„Ojedinelý projekt s pôvodným názvom The Future Symphonic Orchestra Mikiho Skutu vznikol v období, keď sa počítačová technika dostala na úroveň, kedy virtuálne hudobné nástroje v mnohých prípadoch dokázali nerozoznateľne napodobniť zvuk tých pôvodných. Projekt vznikol v snahe priniesť orchestrálnu hudbu na také miesta, kde nikdy nebola šanca počuť symfonický orchester v spolupráci so sólistom. Tak na dnešnom koncerte zahrá Miki Skuta sólo klavírnych koncertov naživo v sprievode naprogramovaných partov všetkých nástrojov orchestra. V prípade Bachovho dvojkoncertu sa ako sólistka a komorná spoluhráčka pridá aj Nora Skuta,“ informujú organizátori.

Lístky na koncert si môžete zakúpiť v sieti Ticketportal alebo po kliknutí na tento odkaz. Cena vstupenky je 10 eur, dôchodcovia, ZŤP a študenti 8 eur.

Zdroj: PRO MUSICA NOSTRA

Zdroj: PRO MUSICA NOSTRA

Zdroje: FB Občianske združenie Vodný hrad, seredsity.sk, PRO MUSICA NOSTRA
Zdieľať na Facebooku