25.09.2021, meniny má
3. júna 2020

Tlieskame! Ženisti zo Serede zachránili život nemeckému občanovi, ktorý stratil vedomie na hraničnom priechode Jarovce-Kitsee

Tlieskame! Ženisti zo Serede zachránili život nemeckému občanovi, ktorý stratil vedomie na hraničnom priechode Jarovce-Kitsee
Zdroj: Pexels.com/FB Ozbrojené Sily SR
reklama

Seredskí ženisti sú už od začiatku epidémie koronavírusu nasadení aj na hraničných priechodoch, kde spolu s policajtmi a hasičmi kontrolujú vozidlá prichádzajúce na Slovensko. Aj pred vypuknutím epidémie boli ženisti dôležitou súčasťou funkčných ozbrojených síl.

Sú potrební pri stavebných prácach, majú spôsobilosti na potápanie, zneškodňujú míny, zabezpečujú asistenčné úlohy pri povodniach, priemyselných haváriách a realizujú mnoho ďalších úloh podľa aktuálnych potrieb.

Seredskí ženisti nezaváhali a podali prvú pomoc

Ženisti zo Serede dnes mali službu na hraničnom priechode Jarovce-Kitsee, počas ktorej preukázali skutočnú profesionalitu a pripravenosť. Pri čakaní na vybavenie príslušníkmi PZ SR jeden nemecký občan neočakávane stratil vedomie vo svojom vozidle. Rotní Nižný, Lehuta, Polák a čatár Mravec s poručíkom Salvetom však okamžite zareagovali a poskytli mu prvú pomoc.

Na facebookovej stránke ozbrojených síl SR sme našli aj takýto pekný komentár, ktorý dokazuje, že naši vojaci sú ochotní pomôcť skutočne každému a v akejkoľvek situácii.

Na seredských ženistov tak môžeme byť patrične hrdí. Ďakujeme im za tento výkon, ktorým dokázali, že sú pripravení zakročiť aj v náročných terénnych situáciách.

zdroj: FB Ozbrojené Sily SR

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB Ozbrojené Sily SR, FB Jaro Naď - OĽANO
Zdieľať na Facebooku