24.06.2024, meniny má
6. júna 2024

Tohtoročný jarmok bude plný skvelých koncertov. Návštevníkov potešia aj tradičné šermiarske súboje či stredoveká kuchyňa

Tohtoročný jarmok bude plný skvelých koncertov. Návštevníkov potešia aj tradičné šermiarske súboje či stredoveká kuchyňa
Zdroj: seredsity.sk
reklama

Seredský hodový jarmok, ktorý je už neodmysliteľnou súčasťou života obyvateľov Serede, má za sebou zaujímavú históriu a jeho tradície sa zachovali dodnes. Koná sa pravidelne v júnových termínoch na Jána a inak tomu nie je ani v tomto roku.

XXIII. Seredský hodový jarmok začína 21. júna 2024 a pre všetkých návštevníkov organizátori pripravili bohatý program plný zábavy, výbornú hudbu aj zábavné atrakcie, ktoré si budete môcť užiť do nedele 23. júna.

Jarmočný program zostáva verný svojej tradícii a nebudú na ňom chýbať prvky histórie. Seredčania si tak budú môcť vychutnať atmosféru pravých trhov, ktoré všetkých vrátia späť v čase.

V piatok a v sobotu (21. júna – 22. júna 2024) sa uskutoční Historický jarmok v zámockom parku pri Seredskom kaštieli. Môžete sa tešiť na šermiarske a sokoliarske vystúpenia, lovecké turnaje na koňoch, stredovekú kuchyňu, rytierske turnaje na koňoch, lukostrelecké vystúpenia, remeselný jarmok, ohňovú show či výstavu domácich zvierat.

reklama

Program hodového jarmoku

Mestský amfiteáter

V seredskom amfiteátri sa počas jarmoku o nezabudnuteľný zážitok postarajú v jeden deň hneď dve legendárne slovenské kapely. Vidiek a Polemic vám prinesú dva úžasné koncerty a nezameniteľnú atmosféru.

To všetko pod holým nebom v čarovnom prostredí amfiteátra v Seredi, v obklopení zelene a krásnej prírody, budete môcť naplno vnímať každý okamih tohto výnimočného koncertu.

Tento jedinečný hudobný zážitok sa odohrá 21. júna 2024 v amfiteátri v Seredi. Cena vstupenky je 20 eur, v cene máte zahrnutý aj welcome drink. Nezmeškajte túto príležitosť vidieť dve slovenské hudobné legendy na jednom pódiu a užiť si večer plný zábavy a skvelej hudby.

Program začína už od 19.00 hod. a pripravených je 240 minút fantastickej slovenskej hudby. Lístky si môžete zakúpiť na tomto odkaze, respektíve na webe www.amfiteater.sered.sk. Dva koncerty za cenu jedného sú ponukou, ktorú by mal využiť každý milovník slovenskej tvorby.

Zdroj: amfiteater.sered.sk

To však ani zďaleka nie je všetko. V sobotu 22. júna vypukne v amfiteátri ďalšia veľkolepá  ABBA SYMFONIC SHOW. Ide koncertné spojenie najväčších hitov svetoznámej a legendárnej skupiny ABBA so symfonickým orchestrom v ich jedinečnom prevedení. V hudobnej show účinkujú HAPPYBAND ORCHESTRA a Filharmónia Bohuslava Martinu Zlín (ČR).

Táto výnimočná show spája štyroch skvelých speváckych sólistov, sprievodnú hudobnú skupinu a symfonický orchester, čo spolu robí viac ako 45 výborných umelcov na jednom pódiu. Vstupenky v cene 25 eur si môžete zakúpiť aj na tomto odkaze.

ZDROJ: AMFITEATER.SERED.SK

O deň neskôr, v nedeľu 23. júna o 20.30 hod., jarmok ukončí netradičný muzikálový počin Ako som vstúpil do seba od Stanislava Štepka, ktorý poteší fanúšikov Radošinského naivného divadla a SĽUKu.

Pod spoľahlivým vedením režiséra Ondreja Spišáka, s pôvodnou hudbou Jána Melkoviča, v choreografii Ladislava Cmoreja sa RND spolu so SĽUK-om vydá na nie ľahkú, no iste krásnu a dobrodružnú cestu.

Vstupenky na toto zaujímavé predstavenie si môžete kúpiť v predpredaji v kine Nova a na tomto odkaze v cene 27 eur alebo na mieste v deň konania za 30 eur.

Námestie slobody

Piatok 21. júna 2024

 • 15.00 h FANFÁRA slávnostné otvorenie jarmoku, DH BUČKOVANKA,
 • 16.45 h ZŠ J. A. Komenského spevácke vystúpenie „Spievajže si, spievaj“,
 • 17.00 h Tanečná škola LUSKÁČIK ,
 • 17.30-18.00 h LY DANCE UNITED,
 • 18.00 h DFS Kvetoňka ZUŠ J. F. Kvetoňa
 • 19.00 HS GOCNOG,
 • 21.00 h ELÁN TRIBUTE.

Zdroj: seredsity.sk

Sobota 22. júna 2023

 • 10.00 h Tomáš Bihári Band,
 • 14.00 h Bonzo Radványi and firends,
 • 16.00 h TS Andalusia,
 • 18.00 h HS RANDAL,
 • 20.00 h HS COVERDAILY
 • 22.00 h DJ Hajtkovič.

Nedeľa 23. júna 2023

 • 9.30 h JOHNY MEČOCH Life is Perfect
 • 10.00 h DH Hrnčárované,
 • 13.00 h HS Pohodička,
 • 15.00 h HS The Shelldoves,
 • 19.00 h Clive Bunker Jethro Tull, Riki Massini and band

Zaujímavosťou jarmoku bude taktiež program Na Jarmoku za zdravím­, kde si budú môcť návštevníci dať v piatok 21. júna 2024 v čase od 8.00 do 12.00 hod. v Dome kultúry pod záštitou RÚVZ Galanta bezplatne zmerať hladinu cholesterolu a cukru v krvi a zároveň absolvovať poradenstvo v danej problematike.

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Zdroje: seredsity.sk, seredskenovinky.sk
Zdieľať na Facebooku