27.11.2022, meniny má
27. septembra 2022

Úspešný klavirista Norbert Daniš zo Serede vydáva unikátny hudobný zošit. Jeho vydanie môžete podporiť aj vy

Úspešný klavirista Norbert Daniš zo Serede vydáva unikátny hudobný zošit. Jeho vydanie môžete podporiť aj vy
Zdroj: startlab.sk
reklama

Norbert Daniš je profesionálny klavirista a pedagóg hry na klavíri zo Serede. Po 27 rokoch skúseností na pódiách po celom svete sa napokon rozhodol zostať doma na Slovensku a prinášať svoje umenie slovenskému a českému publiku.

Odovzdáva skúsenosti a vedomosti, ktoré nadobudol počas svojho doterajšieho profesionálneho života. Chce privádzať ľudí bližšie ku klavírnej hudbe, ponúknuť im kvalitné vedomosti a vytvoriť pozitívny vzťah ku klavíru na celý život.

Na klavíri hrá od svojich štyroch rokov a študoval hudbu na základných, stredných aj vysokých školách. Zároveň je absolventom veľkého množstva medzinárodných súťaží a interpretačných kurzov.

Vytvoril unikátny hudobný zošit

Počas posledných dvoch rokov vydal dva štúdiové albumy s vlastnými klavírnymi skladbami a tiež knihu FUNtastický klavír, ktorá pozostáva z 10 skladieb s ilustráciami pre všetkých nadšencov hry na klavíri od najmladších až po najstarších.

reklama

O tejto knihe sme vás informovali v našom staršom článku. Teraz sa rozhodol vytvoriť inovatívnu hudobnú pomôcku pre všetky vekové kategórie – hudobný zošit.

Čo sa nachádza v hudobnom zošite?

Norbert Daniš vytvoril notový zošit, ktorý bude obsahovať praktické rady hudobníka z praxe či zrozumiteľne vysvetlenú teóriu k štúdiu na umeleckej škole. Okrem toho v ňom nájdete prehľad všetkých nôt a ich zápisu, hudobné značky, jednoduché a efektívne spôsoby, ako sa naučiť noty, či dokonca motivačné vety pre jednoduchšie a zábavnejšie zvládnutie štúdia.

Týmto projektom chce deťom, dospievajúcim i dospelým pomôcť s častokrát nesprávne pochopenou hudobnou teóriou. Do tohto hudobného zošita preto spísal praktické základy hudobnej teórie, o ktorých ako učiteľ a aktívny koncertný umelec vie, že ich žiak potrebuje. Neposlednou vecou je tiež to, že notová osnova je dostatočne priestranná. Noty do nej budú poľahky zapisovať deti aj dospelí.

„Zastávam názor, že je povinnosťou nás, umelcov a pedagógov, nachádzať inovatívne možnosti a spôsoby, ako malým i veľkým záujemcom o vniknutie do tajov hudby urobiť túto cestu jednoduchšou, zrozumiteľnejšou a pútavejšou,“ uviedol Norbert.

Zdroj: norbertdanis.webnode.sk

Túži pomôcť malým aj veľkým

Týmto projektom chce dosiahnuť malú revolúciu v štúdiu hudby a dosiahnuť uľahčenie jeho štúdia. Hudobný zošit bude prínosný pre deti aj dospelých. Cieľom je zjednodušiť fungovanie pri hre na hudobnom nástroji, na hodinách teórie a zároveň motivovať.

Zošit by mohol byť prínosný aj pre rozvoj školstva a slúžiť ako moderná a atraktívna didaktická pomôcka pre školy. Podľa Norberta môžeme takýmito malými krokmi zlepšiť a najmä zefektívniť úroveň vzdelávania na Slovensku a prispievať k rozvoju školstva a kultúry.

Podporiť vydanie hudobného zošita môžete aj vy

Projekt je aktuálne pripravený do tlače. Práve tlač je však najväčšou finančnou položkou celého projektu. Vydanie tejto prehľadnej a zrozumiteľnej didaktickej pomôcky môžete podporiť aj vy prostredníctvom platformy startlab.sk na tomto odkaze.

Norbert vašu podporu využije tiež na zaplatenie práce, ktorú urobila ilustrátorka Žaneta Aradská a grafik Matúš Kucharovič, bez ktorých by jeho nápad nedostal konkrétnu podobu.

Ďalšou finančnou položkou je tiež kúpa obálok a rozposielanie pošty. V prípade presiahnutia cieľovej sumy chce Norbert investovať vyzbierané peniaze do kvalitnejšej tlače, resp. materiálov zošita a odmien pre podporovateľov.

Vydanie hudobného zošita môžete podporiť rôznymi finančnými čiastkami od 5 eur až po vyššie s možnosťou vybrať si odmenu.

My Norbertovi prajeme, aby bol jeho ďalší projekt úspešný a prinášal radosť všetkým, ktorých uchvátila hra na klavíry.

Zdroj: startlab.sk

Zdroj: startlab.sk

 

Zdroj: startlab.sk

Páčil sa vám článok? Podporte Norbertov projekt zdieľaním.

Zdroje: startlab.sk, norbertdanis.webnode.sk
Zdieľať na Facebooku