22.10.2020, meniny má
15. októbra 2020

V Seredi bolo za posledný týždeň 10 osôb nakazených koronavírusom. Toto sú nové nariadenia krízového štábu mesta Sereď

V Seredi bolo za posledný týždeň 10 osôb nakazených koronavírusom. Toto sú nové nariadenia krízového štábu mesta Sereď
Zdroj: mynitra.sk/seredsity.sk
reklama

V stredu 15. októbra 2020 sa konalo zasadanie krízového štábu mesta Sereď, na ktorom sa rokovalo v prvom rade o situácii v súvislosti s epidémiou ochorenia COVID-19. Krízový štáb vyhlásil nové nariadenia a zároveň ozrejmil fungovanie škôl a niektorých ďalších inštitúcií.

Okrem toho sa preberala aj situácia ohľadom stúpajúcej hladiny Váhu. V nasledujúcich riadkoch vám prinášame vyhlásenie mesta Sereď pre verejnosť v znení, v akom ho mesto uverejnilo na svojej facebookovej stránke.

Vyhlásenie ohľadom koronavírusu

V okrese Galanta je zatiaľ 282 infikovaných koronavírusom. Posledný nález máme zo stredy 14. 10. 2020, kedy pribudlo 19 nakazených. Za posledný týždeň bolo v Seredi 10 infikovaných. Okres Galanta je na semafore tento týždeň červený.

Od 15. októbra 2020 platia nasledujúce opatrenia:

 • prekrytie horných dýchacích ciest rúškom alebo jeho alternatívou je povinné v interiéri a v exteriéri,
 • sú zakázané hromadné podujatia,
 • zatvorili sa fitnescentrá, wellness zariadenia, akvaparky, kúpaliská či sauny,
 • do odvolania sa prevádzkovateľom predajní potravín a predajní drogérií nariaďuje umožniť v dňoch pondelok až piatok v čase od 9.00 hod. do 11.00 hod. vstup iba osobám nad 65 rokov,
 • obmedzený počet ľudí v obchodoch a nákupných centrách – 1 osoba na 15 metrov štvorcových,
 • krsty, pohreby a sobáše sa môžu konať, avšak za pravidiel, aké budú platiť pri prevádzkach, čiže jedna osoba na 15 štvorcových metrov v priestore. Ak sa budú tieto obrady konať vonku, počet účastníkov sa neobmedzuje, dodržiavať sa však musia dvojmetrové odstupy,
 • od utorka 13. októbra 2020 platí zákaz zhromažďovania sa viac ako šesť ľudí, výnimkou sú osoby žijúce v jednej domácnosti,
 • prevádzka plavárne na ZŠ Juraja Fándlyho pre školy a verejnosť sa do odvolania prerušuje.

Školy sú zatiaľ zelené

 • Všetky školy zriadené mestom Sereď sú zelené. Postupujú podľa aktuálneho Rozhodnutia Ministra školstva zo dňa 12. 10. 2020, Usmernenia k postupu škôl, Manuálov opatrení pre príslušný typ školy a upravených prevádzkových poriadkov. Rodičom sa odporúča sledovať aktuálne informácie na stránkach škôl.
 • Do odvolania sa predlžuje skrátená prevádzka v materských školách v pracovných dňoch od 6.30 hod. do 16.00 hod.

Poliklinika funguje podľa pandemického plánu

 • Mestské trhovisko, ktoré je z dôvodu plánovanej rekonštrukcie trhoviska dočasne presťahované do priestorov Zámockého parku (bývalé záhradkárstvo), bude v sobotu 17. 10. 2020 vzhľadom na aktuálnu situáciu  uzatvorené.
 • Denné centrum seniorov je zatvorené.
 • Poliklinika v Seredi poskytuje zdravotnú starostlivosť podľa „Pandemického plánu PLK“, v štandardnom režime s triážou na jednotlivých ambulanciách polikliniky, podľa štandardu R – O – R a odporúčaním telefonického kontaktu pacienta s ošetrujúcim lekárom pred vyšetrením.

Povodňový stav Váhu

 • Od 14. októbra 2020 sa prechodne výrazne zvýšila hladina vodného toku rieky Váh a bezprostredne hrozí vyliatie vody z koryta vodného toku alebo sa voda z koryta vodného toku na niektorých miestach už vylieva. Bezprostredné ohrozenie obyvateľstva mesta Sereď nehrozí.
 • Prietok vody dosiahol I. stupeň povodňovej aktivity a momentálne je na úrovni II. stupňa povodňovej aktivity, ale ho nedosahuje. Stav nastal po daždivom počasí a následnom regulovaní vodného toku rieky Váh. Viac podrobných informácií o súčasnom stave Váhu nájdete v našom ďalšom článku.

zdroj: seredsity.sk

zdroj: seredsity.sk

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: FB Mesto Sereď
Zdieľať na Facebooku