08.12.2023, meniny má
21. novembra 2022

V Seredi vznikne Infobodka. Toto kontaktné miesto vytvorí Trnavský samosprávny kraj v rámci rozvoja občianskej spoločnosti

V Seredi vznikne Infobodka. Toto kontaktné miesto vytvorí Trnavský samosprávny kraj v rámci rozvoja občianskej spoločnosti
Zdroje: FB Krajská inovačná rozvojová agentúra/FB Trnavský samosprávny kraj
reklama

Krajská inovačná rozvojová agentúra (KIRA) Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) uzatvorila v utorok 8. novembra 2022 memorandum o spolupráci s ôsmimi občianskymi združeniami.

Vytvoria sa tak kontaktné miesta, tzv. Infobodky, ktorých cieľom bude podpora rozvoja občianskej spoločnosti prostredníctvom informačných a kontaktných bodov priamo na území kraja.

Infobodka je kontaktné miesto, prostredníctvom ktorého sa iné občianske združenia či záujemcovia o neziskový a komunitný sektor z daného okresu môžu informovať o možnostiach, ako založiť vlastnú organizáciu, napísať projekt či požiadať o grant. Môžu tak získať pomoc od etablovaných a skúsených aktérov dlhodobo pôsobiacich v neziskovom sektore.

Spolupráca TTSK a občianskych združení

„Aktívnym ľuďom a organizáciám vytvárame priestor a stabilné zázemie pre realizáciu projektov v prospech rozvoja kraja. V tejto súvislosti poskytujeme široké spektrum dotácií a nedávno sme zorganizovali prvú výročnú konferenciu.

reklama

V nastavenom trende pokračujeme a začíname ďalšiu užitočnú spoluprácu. So zástupcami občianskych združení vytvoríme osem Infobodiek,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Budeme v nich poskytovať informácie a rady, ako sa aktívne zapojiť do života v kraji, ako založiť občianske združenie alebo ako pripraviť kvalitnú projektovú žiadosť,“ doplnil trnavský župan s tým, že sa budú nachádzať vo všetkých siedmich okresných mestách a v Seredi.

Infobodka aj v Seredi

V Seredi bude Infobodku zastrešovať KC Priestor, ktorého aktivity sme vám už predstavili v našich článkoch. Komunitné centrum v Seredi organizuje rôzne prednášky, workshopy, diskusie, herné či filmové večery. 

„Cieľom projektu je naštartovanie spolupráce neziskových a občianskych združení. Náplňou práce ‚Infobodiek’ bude okrem poskytovania informácií či pomoci pri založení vlastnej organizácie organizácia výročného stretnutia neziskových organizácií a občianskych združení z daného okresu, zdieľanie príkladov dobrej praxe, komunikácia s Úradom TTSK a ďalšie aktivity na zlepšenie postavenia tretieho sektora v Trnavskom kraji,“ uviedla Miroslava Sabová Dudášová z KC Priestor pre portál Trnavského samosprávneho kraja.

Infobodky budú okrem Serede zriadené aj v siedmich okresných mestách:

  • Reuse Centrum Baterkáreň Trnava,
  • OZ Hanza Galanta,
  • Senica 2.0,
  • ETC Skalica,
  • OZ Komunita Dunajská Streda,
  • OZ Myška Piešťany,
  • OZ Čas pre rodinu Hlohovec.

    Zdroj: kira.sk

KIRA sa podieľa na rozvoji občianskej spoločnosti

„Okrem iného, KIRA sa podieľa aj na rozvoji občianskej spoločnosti. Pokračujeme v úsilí o zefektívnenie komunikácie župy a neziskového sektora,“ uviedol zástupca riaditeľa KIRA Marek Krnáč.

„Zameriavame sa na prehĺbenie vzájomného pochopenia problémov a potrieb, ako aj na sieťovanie neziskových organizácií a občianskych združení naprieč celým Trnavským krajom. V Infobodkách bude tiež priestor na prepájanie aktívnych ľudí a sprostredkovávanie dobrovoľníckych príležitostí,“ doplnil.

Zdroj: FB Krajská inovačná rozvojová agentúra

Zdroj: FB Krajská inovačná rozvojová agentúra

Zdroj: FB Krajská inovačná rozvojová agentúra

Zdroj: FB Krajská inovačná rozvojová agentúra

Zdroj: FB Krajská inovačná rozvojová agentúra

Zdroj: FB Krajská inovačná rozvojová agentúra

Zdroje: seredskenovinky.sk, nazahori.sk, kira.sk, FB Krajská inovačná rozvojová agentúra
Zdieľať na Facebooku