24.06.2024, meniny má
21. júna 2020

Veronika Greinerová z Paty získala úžasné 1. miesto na Majstrovstvách Slovenska v street workoute 2020

Veronika Greinerová z Paty získala úžasné 1. miesto na Majstrovstvách Slovenska v street workoute 2020
Zdroj: IG Veron Greiner
reklama

Talentovaná a večne usmiata Veronika Greinerová zo seredského športového klubu CalistheniX Sereď má v našom médiu čestné miesto. O jej úspechoch pravidelne informujeme našich čitateľov. Prečítať si o nej môžete napríklad v tomto článku.

Minulý rok nás všetkých veľmi potešilo, že táto šikovná športovkyňa z Paty dosiahla ďalší úžasný míľnik vo svojej kariére. A to v podobe bronzovej medaily na Majstrovstvách sveta v Rusku,o čom sme vás informovali v tomto článku. Veronika sa však pravidelne zúčastňuje aj majstrovstiev Slovenskej republiky.

Majstrovstvá cez internet

Na Slovensku je street workout pomerne mladý, no veľmi obľúbený šport. Prvé majstrovstvá Slovenska v tejto disciplíne sa konali v roku 2014. Tento rok sa však Majstrovstvá Slovenskej republiky v street workoute museli kvôli pandémii koronavírusu a sprísneným opatreniam konať online.

Kto by to bol povedal, že o šesť rokov sa namiesto klasického podujatia budú porotcom posielať videá? Vyplnil sa registračný formulár, zaplatilo sa štartovné, ktoré sa z 15 eur znížilo na symbolickú sumu 5 eur a mohlo sa ísť súťažiť.

reklama
Fotka King of the North.

Veronika v Moskve pred Majstrovstvami sveta 2019. Zdroj: FB Veroniky Greinerovej

Odlišné súťažné podmienky

Vzhľadom na to, že majstrovstvá Slovenskej republiky sa pôvodne mali konať 13. júna 2020 v Prešove, dátum vyhodnotenia kategórie freestyle sa nezmenil. Ani postup, akým sa súťažiaci registrovali. Tohtoročné majstrovstvá sa však líšili súťažnými podmienkami.

Na natáčanie súťažných zostáv mali účastníci presne 10 dní. Museli zaznamenať dve dvojminútové kolá. Jedinou povolenou úpravou bolo spojiť tieto videá dohromady. Na to, aby všetci súťažiaci dodržali pravidlá úplne, museli do videa zakomponovať krátky záber ich súťažnej váhy.

Následne tieto videá nahrali na YouTube, kde si ich prostredníctvom prístupu mohli pozrieť tohtoroční porotcovia. Slovenskými porotcami boli Michal Zurek, Martin Viedenský a Simona Lacková. Všetky videá vyhodnococali podľa pôvodných plánov v druhý júnový víkend.

Prvenstvo je pre Veroniku pocta

„Tento rok sa nám všetko skĺbilo do online sveta. Natáčať dve dvojminútové zostavy spočiatku nebolo jednoduché kvôli časovej tiesni, a tiež kvôli technickým problémom v podobe nedostatku pamäte v telefóne, ktorú bolo treba prichystať a uvoľniť. Po ukončení semestra sa mi cvičilo ľahšie, mohla som si dovoliť 5-hodinové tréningy na ihrisku. Po skúškach a riešení diplomovej práce som mala väčší pocit „čistoty“, ale najmä úľavy,“ prezradila pre naše médium Veronika Greinerová.

„Trénovala som síce dlho a intenzívne, ale aspoň som vďaka svalovej výdrži spoznala nové „hranice“, fyzické aj psychické. Prvenstvo na našich majstrovstvách pre mňa znamená veľkú poctu, pretože som doposiaľ nikdy neobdržala titul majsterky Slovenska. Navyše spomedzi takých silných a šikovných báb,“ dodala.

My Veronike v rámci celej našej redakcie srdečne blahoželáme k úspechu a prajeme jej aj do budúcna veľa sily a ďalších úspechov.

Zdroj: FB Veronika Greinerová

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: Veronika Greinerová
Zdieľať na Facebooku