27.06.2022, meniny má
29. apríla 2022

Víkend bude bohatý na podujatia v Seredi a okolí. Kam sa vyberiete s rodinou pri príležitosti prvomájových osláv vy?

Víkend bude bohatý na podujatia v Seredi a okolí. Kam sa vyberiete s rodinou pri príležitosti prvomájových osláv vy?
Zdroj: seredsity.sk/Veteran Car Club Sereď
reklama

Tento rok pripadol 1. máj − Sviatok práce, alebo aj medzinárodný sviatok pracujúcich na nedeľu. To však vytvára úžasné podmienky na oslávenie tohto sviatku deň vopred, a to v sobotu, ktorá bude bohatá na všemožné podujatia v Seredi aj v okolí.

Tento víkend sa tak môžete zúčastniť rôznych akcií, vychutnať si špeciality, dobré pivko, posedieť konečne s rodinou či priateľmi a tešiť sa z jarného počasia. Aké podujatia nás teda čakajú? Pripravili sme pre vás veľký sumár víkendových osláv a atrakcií.

30 rokov firmy AB Sereď a oslavy pred pizzeriou

Firma AB Sereď pozýva všetkých svojich dlhoročných zákazníkov, Seredčanov a kohokoľvek, kto má chuť, osláviť svoje okrúhle narodeniny. Už túto sobotu 30. apríla 2022 od 15.00 hod. si môžete užiť príjemné popoludnie v hudobnej a kultúrnej atmosfére na terase, resp. parkovisku pred firmou AB Sereď.

V programe sa vám predstavia talentované Seredčanky Michaela Hasalová a Andrea Süttöová. O tanečnú show sa postarajú mladí tanečníci z tanečnej školy obľúbeného Seredčana Johnnyho Mečocha.

reklama

Hlavným bodom programu bude Bubnová show Ritmo Factory z Brna, ktorá hrá rytmy z celého sveta v originálnom podaní. Ritmo Factory založil Jakub Škrha, ktorý študoval perkusie priamo v Rio de Janeiro, kde sa stal súčasťou bubeníckeho orchestra naslávnejšieho karnevalu na svete.

Narodeninová cyklojazda AB Sereď

Cyklistický klub AB Sereď takisto koná pohodovú sobotnú narodeninovú cyklojazdu, ktorá je zorganizovaná pri príležitosti 26. výročia založenia tohto cyklistického klubu.

Začiatok narodeninovej cyklojazdy je v sobotu 30. apríla 2022 o 13.00 hod. pred AB-čkom. Trasa povedie pravým brehom Váhu do Hlohovca a ľavým brehom do Serede.

Flora Fest a oslavy 1. mája na Námestí slobody

Ako je už zvykom, aj tento rok na prelome mesiacov apríl/máj privítame v Seredi jar na jedinečnom festivale Flora Fest na Námestí slobody, na ktorý vás v dňoch 30. apríla a 1. mája 2022 srdečne pozývajú mesto Sereď a Dom kultúry v Seredi.

Čakať vás bude bohatá výstava kvetov, stromov, byliniek, ale aj farmárskych produktov, ktoré si môžete odniesť domov. Na svoje si tu prídu nielen milovníci flóry, ale aj ostatní, ktorí majú radi pestrý program či nejaké to občerstvenie.

Znovuotvorenie obľúbeného Bistra Raketa

Zastaviť sa môžete aj na dobré pivko v Bistre Raketa. Seredčanmi obľúbený podnik znovu otvára svoje brány už 30. apríla 2022 na prvej tohtoročnej akcii počas prvomájových osláv. Okrem upraveného dvora a exteriéru prevádzka rozširuje aj pôvodnú kuchyňu, aby mohla ponúkať viac vareného a pečeného jedla.

Vychutnať si môžete poctivú cigánsku, langoše na všetky možné spôsoby či hranolky s pivovými tyčinkami. Čapovať sa budú Pilsner Urquell 12°, tmavá dvanástka Šariš 12° či Radegast 10° od Plzeňského Prazdroja. Môžete tiež ochutnať kávu značky Trepallini pripravenú na novom profesionálnom pákovom kávovare.

Jarná Auto-moto veterán burza v Oldtimer Café

Po pivku na Rakete môžete pokračovať rovno smerom do kempingu. Veteran Car Club Sereď pozýva všetkých milovníkov starých áut na jarnú Auto-moto veterán burzu, ktorá sa uskutoční v areáli Oldtimer múzea na ulici Starý Most dňa 30. apríla 2022 od 7.00 hod.

Budete sa tu môcť pokochať aj výstavou vzácnych historických vozidiel, ktoré patria organizátorom. Každý z veteránov ukrýva v sebe historický príbeh a nájsť tu môžete napríklad aj kúsok, ktorý si pamätá éru nacistického Nemecka, alebo typ auta, z ktorého je na svete pojazdných iba niekoľko kusov.

Sereďský beh vo veľkom parku

Mesto Sereď vás všetkých srdečne pozýva na Sereďský beh, ktorý sa bude konať 30. apríla 2022 v Zámockom parku v Seredi. Zaregistrovať sa bude možné v troch okruhoch:

  • Beh zdravia
  • Hobby beh (5 km)
  • Hlavný beh (10 km)

Sereďský beh je čoraz viac populárny a počet jeho účastníkov a priaznivcov z roka na rok stúpa. Zámerom mesta Sereď je zatraktívniť ho medzi obyvateľmi mesta aj širšieho okolia Serede a umožniť im zmerať si svoje sily. Počas akcie budú v zámockom parku pripravené aj krátke trate pre deti, rodiny a seniorov, 5 km hobby trať a pre vytrvalcov 10 km okruh.

Otvorenie neba v Sládkovičove

V bohatom programe si môžete užiť letecké predstavenia, ako zoskok parašutistov, akrobacia, prelet stíhačky či vyhliadkové lety. Okrem toho pripravili organizátori aj jazdu na štvorkolkách, floorbal, tombolu či vystúpenie párty kapely Back2Back.

Sprievodným programom, určeným najmä deťom, budú nafukovacie atrakcie, kolotoče, streľba z airsoftových zbraní aj lukostreľba. Celá udalosť sa nesie v duchu pomoci malému Damiánovi.

ZDROJ: FB OTVORENIE NEBA V SLÁDKOVIČOVE

Stavanie mája v Galante a okolí

Stavanie májov začne už v piatok 29. apríla 2022 v Galante, Sládkovičove, Tomášikove aj v Matúškove. Prvomájové veselice budú pokračovať v sobotu 30. 4. 2022 na Jarnej tancovačke na nádvorí Neogotického kaštieľa v Galante.

Viac sa dozviete v článku na portáli Galantasity.sk.

ZDROJ: FB MATÚŠOVA ZEM – MÁTYUSFOLD

Páčil sa vám článok? Podporte podujatia zdieľaním.

Zdroje: FB Dom kultúry Sereď, seredsity.sk, FB Veteran car club Sereď, Mesto Sereď, FB OTVORENIE NEBA V SLÁDKOVIČOVE
Zdieľať na Facebooku