19.04.2024, meniny má
16. mája 2023

Vlaky na trase Sereď – Gáň nahradili autobusy. V smere na Trnavu však treba rátať s meškaním

Vlaky na trase Sereď – Gáň nahradili autobusy. V smere na Trnavu však treba rátať s meškaním
Zdroj: seredsity.sk
reklama

Po tom, čo bol minulý týždeň neplánovane uzatvorený železničný most v Seredi, sa nielen Seredčanom skomplikovalo dochádzanie do práce a do škôl.

Mesto okamžite zabezpečilo mimoriadnu autobusovú linku, ktorá vás bezplatne odvezie z Cukrovarskej ulice k IDC Holding v oboch smeroch. Všetci sme však netrpezlivo očakávali, ako to bude s vlakovou dopravou, ktorá vedie popod most.

Vlaky nahradili autobusy

Nikoho tak zrejme neprekvapilo rozhodnutie ŽSSK, ktorý z dôvodu havarijného stavu mosta ponad železničnú trať prerušil ešte v piatok 12. mája 2023 v popoludňajších hodinách vlakovú dopravu.

Ako informovala železničná spoločnosť aj mesto Sereď, prerušenie dopravy sa týka úseku Sereď – Gáň. Doprava je na spomínanom úseku zabezpečovaná náhradnými autobusmi.

reklama

„Na úseku Trnava – Sereď vlaky premávajú podľa cestovného poriadku. Doprava je riadená operatívne podľa prevádzkových a dopravných možností,“ informuje mesto Sereď občanov.

vlaky

Zdroj: Seredsity.sk

Podľa viacerých komentujúcich na rôznych internetových fórach vlaky na trase Sereď – Trnava síce jazdia, no majú veľmi veľké meškania.

V nadväznosti na to mesto taktiež uvádza, že:

  • v ŽST Trnava čakajú vlaky na prípoje maximálne 5 minút,
  • v Galante prípojné vlaky nečakajú na NAD (náhradná autobusová doprava),
  • v ŽST Sereď NAD spravidla čaká na vlaky od Trnavy, vlaky smer Trnava čakajú maximálne 10 minút na NAD zo smeru Galanta,
  • počas večerných hodín sa bude čakanie vlakov realizovať operatívne podľa aktuálnej situácie.

V prípade otázok o konkrétnych spojoch môžete osloviť Kontaktné centrum ZSSK denne v čase od 8.00 do 20.00 hod. prostredníctvom LIVE CHATU na www.zssk.sk (v pravom dolnom rohu), NON STOP telefonicky na č. 18188 (zo zahraničia +421 2 448 581 88) alebo na info@slovakrail.sk.

Zdroj: Mesto Sereď

Most podoprú

Ako uvádzajú správy RTVS, Slovenská správa ciest zabezpečuje projekt podopretia nosnej konštrukcie mosta ponad železničnú trať i jeho realizáciu v čo najkratšom možnom čase.

Po podopretí bude následne možné most používať pre chodcov, cyklistov a obnoviť železničnú dopravu na úseku do času jeho rekonštrukcie, informoval hovorca SSC Martin Guzi.

Statický posudok s návrhom konštrukcie podopretia SSC podľa hovorcu objednala bezprostredne po mimoriadnej prehliadke u zhotoviteľa projektovej dokumentácie nového mostného objektu, keďže táto spoločnosť má najlepšie informácie o stave objektu.

Zdroje: Správy RTVS, Mesto Sereď
Zdieľať na Facebooku