15.01.2021, meniny má
23. novembra 2020

Zapojte sa do vianočnej zbierky Darujme úsmev. Vyčarujete tak deťom v núdzi krajšie Vianoce

Zapojte sa do vianočnej zbierky Darujme úsmev. Vyčarujete tak deťom v núdzi krajšie Vianoce
Zdroj: unsplash.com
reklama

S príchodom vianočného obdobia pribúda aj množstvo zbierok, ako napríklad milá iniciatíva pre seniorov, o ktorej sme písali v tomto článku, alebo Mikulášsky SWAP, o ktorom sa dozviete viac na tomto odkaze. Tentokrát môžete urobiť radosť ľuďom v núdzi vďaka adventnému sociálnemu projektu „Darujme úsmev“, ktorý prichádza aj do nášho mesta.

Deti zo slabších vrstiev si tiež zaslúžia krásne Vianoce

Organizátorom zbierky, ktorá vznikla v roku 2014, je Združenie exallievov a priateľov dona Bosca na Slovensku v spolupráci so saleziánskou rodinou a Slovenskou katolíckou charitou. Hlavnou témou 7. ročníka je „Vzdelávanie a výchova mladých“, pretože je potrebné pomáhať ľuďom zo sociálne slabších rodín na ceste k ich vysnívanej práci. Od založenia zbierky stihli obdarovať viac ako 230 rodín a 50 stredísk.

Tento rok sa k zbierke pridali aj seredskí skauti a vytvorili zberné miesto v Seredi. Pomôcť môžete rôznou formou. Môžete konkrétnym darom podporiť konkrétnu rodinu alebo darovať shoebox pre deti zo slabších vrstiev. Ide o podobný princíp ako pri iniciatíve pre seniorov, a to naplniť krabicu od topánok vianočnými darčekmi, ktoré dokážu potešiť dieťa v určitom veku.

Čím ich dokážete potešiť?

Úsmev na detskej tvári rozhodne vyčaríte hračkami, knihami, školskými a kreatívnymi pomôckami, drogériou, doplnkami do vlasov či sladkosťami (vyhnite sa otvoreným alebo po záručnej dobe). Poprípade môžete do krabice pridať aj milú pohľadnicu alebo list. Veci nemusia byť úplne nové, no hlavné je riadiť sa pravidlom: „Nedaruj niečo, čo by ani teba nepotešilo.“

Do shoeboxu určite nedávajte čerstvé ovocie a potraviny, ktoré by sa mohli pokaziť do dátumu doručenia. Taktiež sa vyhnite priveľkým veciam, ktoré zaberú väčšinu miesta alebo zbytočnostiam (staré sošky a dekorácie). Snažte sa do krabice vkladať darčeky z viacerých kategórií, aby nebola v jednom boxe napríklad len drogéria. Pre istotu sa vyhnite aj oblečeniu, keďže hrozí, že neodhadnete správnu veľkosť.

Rodinu, ktorej sa rozhodnete pomôcť, si môžete vybrať na tomto odkaze. Všetky ostatné potrebné informácie nájdete na stránke exallievov, Darujme úsmev, poprípade kontaktujte seredských skautov pomocou e-mailu skautisered@gmail.com.

Veríme, že sa nájde mnoho Seredčanov s dobrým srdcom, ktorým záleží na vianočnej pohode iných.

Zdroj: exallievi.sk

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: seredskenovinky.sk, exallievi.sk
Zdieľať na Facebooku