17.05.2021, meniny má
23. mája 2020

Združenie STORM pomáha už mnoho rokov aj v Seredi. Na ďalšie fungovanie však potrebujú nové auto

Združenie STORM pomáha už mnoho rokov aj v Seredi. Na ďalšie fungovanie však potrebujú nové auto
Zdroj: FB Združenie STORM
reklama

Združenie STORM vzniklo už v roku 2002, teda v Seredi a okolí pôsobí už takmer dve desaťročia. Pôvodne združovalo iba študentov Fakulty sociálnych vied a zdravotníctva Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre, no dnes už funguje ako profesionálna organizácia. Vykonávajú terénnu sociálnu prácu tým, že na ulici oslovujú aktívnych injekčných užívateľov drog a osoby pracujúce v sexbiznise. Snažia sa tak minimalizovať zdravotné a sociálne riziká spojené s užívaním nelegálnych drog v ich sociálnom prostredí.

Pomôžte im pomáhať

Prednedávnom združenie rozbehlo novú kampaň s názvom Pomôžte nám pomáhať novým autom. Jej cieľom je vyzbierať dostatok finančných prostriedkov na kúpu nového auta. Združenie STORM má za sebou 2 544 výjazdov do terénu, 1 005 000 zlikvidovaných ihiel, 1 159 ošetrení, 32 149 kontaktov s klientmi a v neposlednom rade 220 návštev škôl po celom Slovensku s preventívnym programom.

Členovia združenia chcú aj naďalej slúžiť ľuďom s ťažkým osudom a majú pred sebou mnoho ďalších projektov. Vďaka novému autu budú môcť pokračovať vo svojej práci v Seredi, Nitre a Trnave. Pomôcť môže každý, a to prostredníctvom zaslania ľubovoľného príspevku na kúpu nového auta. Prispieť môžete aj vy priamo na tomto odkaze

Neváhajme prispieť na dobrú vec, najmä ak pomáha tým, ktorí nevedia, ako ďalej. Môžeme tak v konečnom dôsledku zlepšiť život aj v našom meste. My v redakcii združeniu STORM držíme palce, aby sa im podarilo vyzbierať dostatok financií. Ak by ste sa o práci tohto združenia chceli dozvedieť viac, môžete tak urobiť prostredníctvom nášho staršieho článku alebo priamo na ich webovej stránke.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: zdruzeniestorm.sk
Zdieľať na Facebooku