05.08.2020, meniny má
reklama
31. júla 2019

Druhý ročník VATA festu je už za rohom! Čo všetko Seredčanov na festivale čaká?

reklama

Jedinečný, kúltúrny a predovšetkým seredský! To sú prívlastky nášho mestského VATA festu, ktorý sa uskutoční už o pár dní.

Už sme vás v mnohých článkoch informovali o tom, že sa v našom meste uskutoční dlhoočakávaná udalosť – VATA fest. Priniesli sme vám článok o hudobníkoch, o aktivitách a kurzoch na festivale, no aj o módnej prehliadke, ktorá je taktiež jeho súčasťou. Ak ste však napriek tomu nezachytili informáciu o nadchádzajúcom festivale, nezúfajte! V dnešnom článku vám opäť priblížime, čo to vlastne ten VATA fest je, čo na ňom môžete zažiť a prečo by ste určite nemali premeškať túto jedinečnú udalosť.

Autor: Stano Klačanský

Čo, kde a kedy?

VATA fest je multižánrový kultúrny festival, na ktorom nájdete spojenie hudby, fotografie, filmu, no aj vizuálneho a výtvarného umenia nielen z nášho mesta. Po minulom úspešnom prvom ročníku festivalu sa komunitné centrum PRIESTOR a občianske združenie Mladá Sereď rozhodli, že usporiadajú pokračovanie tohto multižánrového festivalu. Ako to vyzeralo minulý rok na vôbec prvom seredskom festivale, si môžete pozrieť v našom fotoreporte, ktorý nájdete na tomto odkaze. 

Tento jedinečný festival sa uskutoční už v tento piatok a sobotu, t. j. 2. a 3. augusta 2019 v areáli Zámockého parku v Seredi. Tentokrát sa teda môžete tešiť až na dva dni plné skvelých koncertov, výstav, diskusií, kurzov a mnoho ďalších aktivít.

Rínek s handmade výrobkami

Z takejto jedinečnej udalosti, ako VATA fest určite je, by to chcelo aj nejakú hmotnú spomienku, nemyslíte? Potešiť svojich blízkych alebo spraviť radosť sebe samým budete môcť prostredníctvom rôznych výrobkov od šikovných lokálnych výrobcov. Medzi nimi nájdete aj niektoré z našich poTVORiek, ktoré sme vám predstavili v nedávnom článku.

Autor: Stano Klačanský

Diskusno-literárna zóna

Na festivale si skutočne nájde každý to, čo je jeho srdcu blízke. Milovníci poézie a kníh sa môžu tešiť na čítanie autorskej poézie od rôznych slovenských spisovateľov. Medzi nimi sú napríklad Marcel Páleš, Dana Janebová alebo Alexandra Matiszová. Okrem kníh a poézie si môžete prísť aj podiskutovať na zaujímavé témy, ako napríklad „Ťažká cesta k úspechu“ alebo „Koľko odpadu vznikne z mojich potravín?“. Všetky tieto besedy nájdete v diskusno-literárnom stane, ktorý sa nám organizátori rozhodli dokonca aj načrtnúť. Ste zvedaví, ako to tam asi bude vyzerať?

Zdroj: FB stránka KC PRIESTOR

Chystáte sa prísť s deťmi?

O čom by bol festival v Seredi, keby ste vaše ratolesti museli ťahať nasilu alebo nedajbože nechať doma? Aj na toto mysleli organizátori VATA festu, a preto pre tých najmenších pripravili samostatnú detskú zónu. Okrem rôznych aktivít čaká na vaše deti aj bábkové divadielko, detské čítanie či dokonca premietanie filmu. Festival nás neustále presviedča, že to bude nezabudnuteľný zážitok pre každého.

Autor: Stano Klačanský

Podporiť festival môžete aj vy!

Príprava takéhoto festivalu je určite organizačne, no aj finančne veľmi náročná. Kúpou vstupenky alebo darovaním dobrovoľnej sumy online na tomto odkaze môžete okrem samotného vstupu na festival získať aj originálne darčeky. Medzi ne patrí napríklad sada výrobkov od známej Seredčanky Frederiky Fačkovcovej alias Ella Johnes, originálne ponožky s logom VATA festu alebo pravé seredské tričko. Vstupenky na VATA fest je taktiež možné kúpiť pri vstupe do Zámockého parku.

Okrem vyššie spomínaných aktivít alebo predstavení vás na festivale toho čaká oveľa viac. Celý program a zoznam umelcov aj účinkujúcich môžete sledovať na oficiálnom FB podujatí festivalu alebo na stránke vatafest.sk. My sa na festival už veľmi tešíme a dúfame, že sa z tohto krásneho podujatia stane tradícia nášho mesta.

Zdroj: FB stránka KC PRIESTOR

Zdroj: FB stránka KC PRIESTOR

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdieľať na Facebooku