16.05.2022, meniny má
31. júla 2018

VATA fest bude unikátny aj hudobnými koncertmi. Bratia Danišovci, Mirka Miškechová a mnohí ďalší. Na koho sa ešte môžete tešiť?

reklama

Prvý ročník kultúrneho festivalu VATA fest môžete zažiť už túto sobotu 4. augusta 2018. V minulom článku ste sa mohli dozvedieť, aké šikovné Seredčanky budú na VATA feste. Festival budú spríjemňovať známi aj menej známi hudobníci.

Klavirista a učiteľ Norbert Daniš sa so svojím talentom podelí nielen na koncerte, ale aj na workshope, na ktorom si návštevníci budú môcť vyskúšať hru na hudobné nástroje. O 14:40 hod. v bastióne bude viesť klavírny workshop pre všetkých milovníkov hudby. Školenie je bezplatné, je však nutná registrácia. Obmedzený počet 10 ľudí sa môže rýchlo naplniť, preto odporúčame sa včas registrovať na tomto odkaze.

Učiteľ a klavirista Norbert Daniš

Poobede sa v zrekonštruovanej časti kaštieľa v rámci otvorenia výstavy a vyhodnotenia fotomaratónu predstaví novučká kapela, ktorých na cajone bude doprevádzať aj jedna z organizátoriek festivalu Evka Ďuricová. Mladí hudobníci pod spoločným názvom Last Minute prinesú akustické covery známych hitov rockovej i popovej scény.

reklama

Skupina Last Minute

V bastióne vystúpi aj slovensko-anglické zoskupenie Ramivana. Zaujímavé duo s tradičnými hudobnými nástrojmi z celého sveta predstaví alikvótny a hrdelný spev. Už niekoľko rokov praktizujú muzikoterapiu, teda liečenie hudbou. Vďaka ich interaktívnemu vystúpeniu sa každý z nás aspoň na chvíľu bude cítiť ako rodený hudobník.

Hudobné duo Ramivana

So západom slnka príde na pódium dramatickejšie vystúpenie bratov Danišovcov. Venujú sa prevažne klasickej hudbe, a to konkrétne hre na husliach (Karol) a hre na klavíri (Norbert). Ako sami hovoria: „Hudba je pre nás ako láska, ako vzťah k živej bytosti, s ktorou sa každý deň zobudzáme, rozprávame, cestujeme, zaspávame.“ Môžete sa tešiť na pestrý repertoár, skladby z rôznych období od baroka až po 20. storočie i vlastné kompozície.

Huslista Karol Daniš

Vo večerných hodinách sa na hlavnom pódiu v parku predstaví v Seredi už dobre známa folková pesničkárka Mirka Miškechová. Mirka po úspešnom hraní so Xindlom X a ich veľkom hite Cudzinka pripravuje nový album, ktorý vydá už tento september. Zaujímavosťou je, že Mirka s KC Priestor a Mladá Sereď spolupracujú už dlhšie.

Speváčka Mirka Miškechová

Večer to rockovo odštartujú susedia z Paty a z Trnavy. Svoje autorské skladby vám predstaví kapela Hotel Peter. Ako sami hovoria, reagujú na túto pojašenú dobu, a to kombináciou žánrov ako pop, rock, funk, bigbít. Z Trnavy k nám prídu Beans&Bullets. Chalani hrajú najmä autorské skladby, v ktorých prevažuje blues a rock.

Poriadnou hudobnou nádielkou bude aj seredská rocková kapela Vivetray. Trio v zložení Tomáš Racko, Marcel Krivosudský a Andrej Dubnička počas leta vydávajú svoj debutový album. Aby ste sa poriadne vyskákali a naladili sa na ich pesničky, pustite si napríklad singel Čierna vdova.

Kapela Beans & Bullets

Kapela Hotel Peter

Kapela Vivetray

Ak sa vám článok páčil, tak ho nezabudnite zdieľať na svojom facebookovom profile alebo nás sledujte na našich FB a IG profiloch.

Zdroje: KC Priestor, Mladá Sereď,
Zdieľať na Facebooku