27.11.2022, meniny má
1. októbra 2022

VOĽBY 2022: Pozrite si prehľad cieľov kandidátov na post primátora mesta Sereď. Ako si predstavujú lepší život v našom meste?

VOĽBY 2022: Pozrite si prehľad cieľov kandidátov na post primátora mesta Sereď. Ako si predstavujú lepší život v našom meste?
Zdroj: myorava.sme.sk/pajaronian.com
reklama

Po štyroch rokoch nás opäť čaká voľba nového primátora alebo primátorky nášho mesta, a preto sme pre vás pripravili prehľad vízií a cieľov štyroch kandidátov s osobitými záujmami, ktoré objasnili pre RTV Krea.

Spojené regionálne voľby 2022 sa budú konať už 29. októbra 2022., kedy si obyvatelia zvolia aj poslancov mestských a obecných zastupiteľstiev, predsedov samosprávnych krajov a poslancov krajských zastupiteľstiev.

Edita Červeňová

O post primátorky zabojuje 60-ročná právnička Edita Červeňová pracujúca v súkromnej spoločnosti, s ktorou sme vám priniesli aj zaujímavý volebný rozhovor. Na kandidátne listiny ju nominovala politická strana SLOVENSKÝ PATRIOT.

Kandidovať na post primátorky ako jediná žena som sa rozhodla z dôvodu, že chcem zmenu. Mesto je polarizované. Mestský parlament ovplyvnený hádkami a vyčerpaný spormi. Chcem zaviesť do prejavu kultúru, úctu a pokoj,“ povedala pre RTV Krea.

reklama

Jednými z jej hlavných cieľov je zabezpečiť pre občanov kvalitné služby v zdravotníctve, pomoc pri rozšírení počtu lekárov – špecialistov a znovuzavedenie pohotovostných služieb. Taktiež chce dobré fungovanie základných a materských škôl, dostatok materských škôl, centier voľného času a základných umeleckých škôl.

Zdroj: Edita Červeňová

Jej úmyslom je skvalitniť spoluprácu občan – mesto a mesto – občan. Ako hovorí, dostavba futbalového štadióna a rozšírenie športovísk by mala byť naším spoločným cieľom, aby sa kvalitne vyplnil mládeži voľný čas. Záleží jej na bezpečnosti mesta, a preto bude fungujúci krízový štáb nápomocný pri riešení všetkých krízových situácií.

Osadenie kamerových systémov aj do okrajových častí mesta a presadenie, aby bol i naďalej zákaz prejazdu kamiónov cez mesto, patria k jej kľúčovým zámerom. Rovnako aj podpora všetkých projektov, aby mesto bolo zelenšie, čistejšie a energeticky nezávislejšie.

„Chcem ľudí spájať, nie rozdeľovať. V meste nie som s nikým spojená, nikomu nič nedlhujem. Som patriot. Žijem pre mesto a pre mesto budem žiť. Pre ľudí v tomto meste urobím všetko preto, aby sa im žilo lepšie,“ doplnila na záver.

Ján Jankulár

Na post primátora kandiduje aj mladý a perspektívny človek z nášho mesta – Ján Jankulár, ktorý sa stal riaditeľom Detského domova v Seredi už vo svojich 24 rokoch. Náš rozhovor s ním nájdete na tomto odkaze.

Kandidovať som sa rozhodol z dôvodov, že chcem aby naše mesto napredovalo. Žijem tu celý život a celý život tu aj pracujem. Zároveň viem, že to, aby mesto napredovalo, nedokážem sám. Preto som vytvoril široký tím ľudí, ktorý mesto môže posunúť vpred. Je tam skúsenosť, ktorú tvoria súčasní poslanci, ale taktiež veľa nových tvárí, ktoré prinesú novú víziu a novú dynamiku do zastupiteľstva,“ vyhlásil.

Zdroj: seredsity.sk

Ako vraví, je potrebné predovšetkým stavať na kontinuite, čo znamená, že v našom meste je veľa vecí dobrých a fungujúcich. Zároveň je však potrebné veľa vecí nastaviť nanovo a vybudovať nové projekty, ktoré treba znovu rozvíjať. Tieto veci zahŕňajú parkovaciu politiku, ktorá podľa Jankulára bude do pár rokov naozaj veľkým kameňom úrazu.

Za dôležitú považuje aj rekonštrukciu vnútroblokov. V súčasnosti je vypísaných mnoho eurofondových výziev, do ktorých sa mesto aj zapája, ale je potrebné v tom pokračovať a o tieto financie bojovať.“

Vo svojej kampani dáva dôraz aj na cyklochodníky, ktoré sú predovšetkým otázkou bezpečnosti, ako aj na klimatickú zmenu. Čo sa týka športu, je podľa neho nevyhnutné podporiť športové kluby v meste, nakoľko im rastú náklady a prerozdeliť financie spravodlivým spôsobom.

Deti chce k športu pritiahnuť vybudovaním nových atraktívnych športovísk. Nezabúda ani na kultúru, a preto je jednou z jeho priorít aj rekonštrukcia domu kultúry. Mám za to, že pokiaľ ožije dom kultúry, ožije aj kultúra v meste.­“

Tomáš Karmažín

O svojej kandidatúre informoval aj 41-ročný obchodný manažér a poslanec mestského zastupiteľstva Tomáš Karmažín, ktorý zastával funkciu poslanca počas dvoch volebných období. Do volieb kandiduje za strany Dobrá voľba a Umiernení a Starostovia a nezávislí kandidáti.

Mám jasnú predstavu, ako by naše mesto malo vyzerať a čo by sme mali vylepšiť. Moja koncepcia rozvoja nášho mesta na najbližšie roky zahŕňa výchovu mládeže, starostlivosť o seniorov, rozvoj kultúry, cestovného ruchu, dopravy, ale aj ekologické cítenie,“ povedal pre RTV Krea.

Ako hovorí, ponúka premenu Serede na moderné mesto, kde občania nájdu pokojný a kvalitný život. V budúcom volebnom období chce pracovať na navýšení počtu kapacít materských škôl, ako aj na zabezpečení miesta pre deti na športovanie. Taktiež je podľa neho dôležité rozšírenie možností kultúrneho vyžitia v meste, čo je jedným zo spôsobov, ako vytvoriť pozitívny vzťah medzi mestom a jeho obyvateľmi.

Zdroj: FB Tomáš Karmažín – poslanec MsZ v Seredi

Spoluprácou s VÚC by chcel rozšíriť kapacitu Domova dôchodcov a domova sociálnych služieb, ako aj jeho služieb. S Farským úradom chce zas naviazať spoluprácu na výstavbe nového pastoračného centra. Dôležité je podľa neho rozšíriť rady lekárov a skvalitniť poskytované služby. V neposlednom rade bude aktívne presadzovať zníženie energetickej náročnosti mestských budov. Volebný rozhovor nášho média nájdete na tomto odkaze.

„Moja koncepcia rozvoja nášho mesta na najbližšie volebné obdobie je veľmi cieľavedomá, ale reálna. Jej naplnenie si bude vyžadovať veľa práce, ktorej sa však nebojím. Ak chceme, aby naše krásne mesto napredovalo, všetci musíme priložiť ruku k dielu. Treba si len vyhrnúť rukávy a začať pracovať,“ uzavrel.

Ondrej Kurbel

Štvoricu uzatvára 40-ročný architekt a súčasný poslanec mestského zastupiteľstva Ondrej Kurbel, ktorý kandiduje ako nezávislý občiansky kandidát. Známy je aj svojimi aktivitami v združení skautov 82. zboru Polaris Sereď.

Na post primátora mesta Sereď som sa rozhodol kandidovať preto, že mi na našom meste naozaj záleží. Vidím jeho veľký potenciál, ktorý nie je zďaleka využívaný tak, ako by mohol byť. Je na čase hľadať riešenia, ako a kde vybudovať projekty, o ktoré majú Seredčania dlhodobo záujem. Ide napríklad o letné kúpalisko, cyklotrasy, lesopark či Mestskú športovú halu,“ vyhlásil.

Zdroj: Lukáš Klčo

Kvalitnú obnovu si však podľa neho zaslúžia aj viaceré objekty a verejné priestory v meste, ako je napríklad kaštieľ, dom kultúry, štadión, Námestie republiky, ale aj parkovisko pri gymnáziu. Pokiaľ vás zaujímajú Kurbelove plány na rozvoj mesta, môžete sa s nimi oboznámiť v komplexnom 32-stranovom dokumente Vízia pre Sereď, ktorú vypracoval spoločne s členmi svojho tímu – Máriou Fačkovcovou, Erikom Štefánekom, Mirkou Sabovou Dudášovou a Martinou Hilkovičovou.

„Máme konkrétne predstavy o rozvoji nášho mesta v oblasti kvality verejných priestorov, dopravy a parkovania, podpory kultúry a športu, zlepšenia komunikácie mesta a transparentnosti, či zlepšenia sociálnej starostlivosti pre všetky skupiny obyvateľov. Spolupracujem s aktívnymi ľuďmi a odborníkmi v mnohých oblastiach. Preto som si istý, že ak by sme získali dôveru ľudí vo voľbách, dokážeme vytvoriť Sereď, v ktorej budete chcieť žiť vy a vaše rodiny,“ dodal na záver.

Zdroje: RTV Krea
Zdieľať na Facebooku